W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe
na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
30 września br. odbyły się w naszej szkole wybory, w wyniku których wyłoniono reprezentantów Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023. Głosowanie nadzorowała i przeprowadziła Komisja Wyborcza w składzie: Amelia Kubera Ve, Melchior Pielużek Ve, Antoni Sadowski Ve, Pola Adamus VIe, Borys Zimowski VIe i Ksawery Araszkiewicz Vc.
W głosowaniu wzięły udział klasy IV – VIII, łacznie 415 uczniów. Wybory wygrały:

Oliwia Kondraciuk kl. 8 c
Lidia Michalska kl. 8 d
Natalia Kowalska kl. 8 a

Serdecznie gratulujemy !

Opiekunki SU: Urszula Ratajczyk I Karina Sperczyńska

Europejski Dzień Języków jest dniem, którego celem jest promowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy oraz zachęcenie do uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie.
15 września uczniowie klas 1 - 3 obchodzili Międzynarodowe Święto Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa "Kropka". Tego dnia wszystkie ubrania były wypełnione kolorowymi kropkami, a gry i zabawy rozbudzały w dzieciach pomysłowość i zaangażowanie. Każdy mógł szukać kropek tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Każdy mógł odkryć swój wyjątkowy talent.

W dniach od 12 do 19 września 2022 r. przeprowadzona została w naszej szkole akcja pt. „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”.
Szkoły pałne talentów
"Nauka to magia, która naprawdę działa."
Plik do pobrania - KLIKNIJ
1) Podręczniki, ćwiczeniówki do edukacji polonistycznej, matematycznej i do angielskiego dzieci otrzymują bezpłatnie w pierwszych tygodniach września.
2) Rodzice kupują podręcznik z ćwiczeniami do religii (dwie części) „ Pan Bóg jest naszym Ojcem” ks. dr Paweł Placzek; wyd. Św.Wojciech
3)Potrzebne będą 3 zeszyty 16-kartkowe w trzy linie kolorowe, 4 zeszyty w kratkę też 16- kartkowe,
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie.
Pożegnanie klas ósmych.
Nie do wiary
Jak szybko płynie czas
Wczoraj mali