Na zajęciach koła biologicznego uczniowie mikroskopowali gotowe preparaty tkanek roślinnych oraz samodzielnie wykonywali, a następnie obserwowali pod mikroskopem preparat z tkanki okrywającej moczarki kanadyjskiej, pleśniaka białego oraz z skrobi ziemniaczanej.

Udział w akcji "Bezpieczne ferie z Policją" 26 stycznia uczniowie klasy VI a i VI e brali udział w policyjnej akcji profilaktyczno-edukacyjnej pod hasłem "Bezpieczne ferie z Policją", której celem było omówienie zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.
13-01-2023

Bezpieczne ferie

Od poniedziałku 16 stycznia 2023 r. rozpoczynamy ferie zimowe.
11.01.2023r.  w naszej szkole odbyły się Jasełka przygotowane z myślą o najmłodszych. Uczniowie klasy III b i I e zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie wcielając się w role Maryi, Józefa i innych postaci, które zawitały do stajenki złożyć pokłon Jezusowi.  Podczas występu, udało się stworzyć magiczną atmosferę i jeszcze na chwilę wrócić w okres bożonarodzeniowy. Jasełka okazały się ogromnym przeżyciem zarówno dla uczniów, jak również nauczycieli. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najpiękniejszą Kartkę Noworoczną z życzeniami. Oto lista wszystkich nagrodzonych uczniów wyłonionych przez jury oraz zwycięskie kartki:
I miejsce: Maja Serwa kl.3d, Ewa Szafrańska kl.3c, Laura Szafrańska kl.1c
II miejsce: Hubert Farbotko kl.1b, Laura Budzińska kl.3e,
III miejsce: Oliwia Pyżalska kl.1c, Marlena Majchrowska kl.3d, Filip Budziński kl.1b, Julia Szwarczyńska kl.3b.
Wyróżnienie: Zuzanna Marian kl.1e, Natan Augustyniak kl.1b.
02-01-2023

Sukces Oliwii

Wyróżnienie dla uczennicy klasy 5c Oliwii Łągwy,
Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Barwy lasu" 2022 .
Gratulujemy!!!

W grudniu 2022 r. w naszej szkole regularnie odbywały się zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych, sprzętu i wyposażenia zakupionego w ramach programu Laboratoria przyszłości.

22 grudnia gościła u nas Filharmonia na kółkach z koncertem świątecznym „Pokój ludziom dobrej woli”
Prezentacja Najpiękniejszego Drzewka Bożonarodzeniowego. W krużgankach klasztoru OO Bernardynów odbywa się wystawa choinek, ubranych przez uczniów piotrkowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszystkich chętnych zapraszamy do głosowania na Najpiękniejsze Świąteczne Drzewko w dniach od 24.12.2022 do 6.01.2023 r.
22-12-2022

Wigilie klasowe

"Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory..."