Wyniki w halowej piłce nożnej dziewcząt kl. V rozegranych 16 marca 2023r.
1 miejsce kl. V E
2 miejsce kl. V A
3 miejsce kl. V C
4 miejsce kl. V D
Skład zwycięskiego zespołu: Zuzanna Jakubik, Iga Błaszczyk, Karolina Kęsy, Amelia Kubera, Maja Tokarska, Alina Kolomiets.
15 marca 2023r. uczniowie klas VIII wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielkami PIOTRKOWSKIEGO STOWARZYSZENIA AMAZONEK „KAMILKI”. Panie : Violetta Pabisiak i Wanda Danielewicz opowiadały o chorobach nowotworowych piersi i jąder. Szczególną uwagę zwracały na profilaktykę, która często ratuje nie tylko nasze zdrowie ale nawet i życie. Dlatego każdy uczestnik spotkania miał możliwość, przy użyciu fantomów, poznać poprawną technikę badania swojego ciała. Amazonki uczulały także na empatię w stosunku do osób z rakiem. Mówiły, jak bardzo ważna jest obecność kogoś, kto wesprze je psychicznie, ponieważ nic nie jest w stanie zastąpić obecności drugiego człowieka.

14-03-2023

UWAGA!!! KONKURS!!!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Czytania Tolkiena zachęcamy

UCZNIÓW KLAS 4-8 do wspólnej zabawy.
 Mistrzostwa SP2 w piłce nożnej halowej dziewcząt klas 4 o puchar Dyrektora Szkoły
 2.03.1012r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego
w koszykówce dziewcząt i chłopców. Obydwie reprezentacje spisały się bardzo dobrze.
Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego uczciła postać swojego patrona. Podczas uroczystej akademii, która odbyła się 6 marca 2023 r., młodzież zaprezentowała postać wybitnego poety i jednego z przedstawicieli pokolenia Kolumbów. Słowem i muzyką przybliżona podczas niej została krótka i bogata jednocześnie biografia poety – żołnierza, który sławił Polskę swym niespotykanym talentem literackim, a także ofiarnie walczył o jej wolność, ponosząc w wieku zaledwie 23 lat śmierć podczas Powstania Warszawskiego.
Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodzone jest 26 lutego w ramach Światowego Dnia Dinozaura.
W środę 1 marca w naszej szkolę w specjalny sposób uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Mieliśmy przyjemność gościć w progach naszej szkoły kustosza Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim Pana Pawła Kendrę, który przybliżył uczniom siódmych i ósmych klas losy Niezłomnych Żołnierzy działających w Piotrkowie Trybunalskim i okolicach.
Wewnątrzszkolny konkurs plastyczny - Projekt okładki do tomiku wierszy K. K. Baczyńskiego.
21-02-2023

Pancake Day w 3a

Dziś obchodzimy Ostatki (21 lutego 2023 r.). W klasie 3a na lekcji języka angielskiego uczniowie celebrowali ten dzień w stylu brytyjskim, organizując Dzień Naleśnika (Pancake Day).

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Wtorek 16 lipca 2024

Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda