Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym jego przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do tej corocznej ogólnopolskiej akcji. 3  kwietnia większość naszych uczniów i nauczycieli na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami ubrała się na niebiesko.

Zespoły dziewcząt z klas IV-VI w sobotę 1.04.2023 wzięły udział w Turnieju Siatkarskich Talentów w Sulejowie. Reprezentantki naszej Szkoły, choć młodsze  od pozostałych w brawurowy sposób poradziły sobie z rywalkami. Wysokie lokaty są jednak mniej ważne od doświadczenia zdobytego na parkiecie siatkarskim.

Zbliża się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który obchodzony jest 2 kwietnia. Dzień ten uchwalono, aby podnosić wiedzę i świadomość społeczną na temat tego zaburzenia. Kwiecień to miesiąc zarezerwowany dla propagowania wiedzy na temat autyzmu. Kolor niebieski to znak rozpoznawczy i nieodłączny towarzysz kampanii. Barwa ta symbolizuje solidarności z osobami zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Nasza szkoła również włącza się w obchody poprzez akcję
W dniu 29.03.2023 na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 1b wzięli udział we wspólnej wielkanocnej zabawie. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w " Easter egg hunt” czyli „polowaniu” na czekoladowe jajeczka.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Czytania Tolkiena naszą szkołę opanowały elfy, czarodzieje i hobbici. W szkolnych korytarzach zaroiło się od fantastycznych bohaterów znanych z powieści J. R. R. Tolkiena.
23-03-2023

WARSZTATY PIZZY

Teoria, praktyka, degustacja. Tak minęły 2 godziny uczniom klasy Ve 23 marca 2023r. w czasie warsztatów pizzy zorganizowanych przez Fabrykę Pizzy w Focus Mall.
22 marca 2023 r. Marcel Rakowski z kl. 4e i Iga Błaszczyk z kl. 5e wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Brzozie.
Dnia 16 i 17 marca 2023r w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka-patrona Irlandii. Podczas lekcji języka angielskiego przygotowanych przez Panią Jolantę Chrzęst uczniowie klas 4a, 4b, 4e oraz klasy 6d zapoznali się z postacią Świętego, a także zwyczajami związanymi z tym bardzo popularnym, obchodzonym na całym świecie, festiwalem.

W dniu 18.03.23 w hali naszej szkoły rozegrano pierwszy turniej Ligi Siatkówki Dziewcząt. W turnieju udział wzięło 27 zespołów -  zawodniczek z klas VI-VIII.  Wynik sportowy i zajęte miejsca wskazują że praca wykonywana na treningach przynosi efekty. Zawody mają charakter cykliczny, niebawem kolejne turnieje.
Jacek Kisiel
19-03-2023

DZIEŃ BIZNESMENA

17 marca 2023r. Na prośbę Samorządu Uczniowskiego wielu uczniów i uczennic przyszło do szkoły przebranych za biznesmenów. Prezentowali się szykownie. Mieli na sobie eleganckie koszule, bluzki, marynarki, żakiety i garnitury a nawet spodnium. Nie brakło im ważnych atrybutów, tj. aktówek, telefonów, okularów przeciwsłonecznych i starannie uczesanych włosów. W trakcie obchodów Dnia Biznesmena przypomniano historię Homobonusa patrona biznesmenów, człowieka zajmującego się, dawno temu, handlowaniem wełną. Tak naprawdę nazywał się Omobono Tucenghi i jego imię tłumaczone jest jako ”dobry człowiek”, za którego rzeczywiście uchodził. Wyróżniał się bowiem pracowitością, uczciwością i hojnością, i tych właśnie cech życzymy wszystkim przyszłym biznesmenom :).

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Wtorek 16 lipca 2024

Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda