14 maja 2024 roku odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY pod nazwą "Książka dobra na wszystko". Konkurs dotyczył lektury "Karolcia" autorstwa Marii Krüger. W rywalizacji wzięło udział sześć szkół, które wystawiły zespoły trzyosobowe
Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap miał charakter plastyczny, który polegał na wykonaniu ilustracji do wybranej sceny z książki. Uczestnicy korzystali z różnorodnych technik plastycznych. Prace oceniane były pod kątem pomysłowości, estetyki oraz zgodności z treścią lektury.
Drugi etap obejmował część literacką, w którym uczniowie układali plan wydarzeń, rozwiązywali krzyżówkę oraz sudoku, opowiadali wylosowaną historyjkę obrazkową. Zadania te wymagały nie tylko znajomości fabuły, ale także umiejętności logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Ponadto zespoły odpowiadały na szczegółowe pytania dotyczące przygód głównej bohaterki.
Konkurs „Książka dobra na wszystko” stał się nie tylko okazją do pogłębiania wiedzy literackiej, ale również do rozwijania pasji plastycznych oraz integracji między szkołami.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci dodatkowo nagrody książkowe i drobne upominki.
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO:
I MIEJSCE ZOJA JUREK SP13
II MIEJSCE NINA SIKORA SP 5
III MIEJSCE STANISŁAW PEŁKA SP2
WYRÓŻNIENIE:
IWONA BAJON SP5
EMILIA BEDNAREK SP12
NADIA PERZ SP8
WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO:
I MIEJSCE SP2 (NADIA JĘDRYCH, ALICJA WALCZAK, MARTYNA PĘCZKOWSKA)
II MIEJSCE SP5 (BLANKA WACHNIK, PAULINA BAJON, NATALIA JOŃCZYK)
III MIEJSCE SP3 (TYMON WEJMAN, JULIA LEBELT, ZUZANNA MARSZAŁ)