W minioną sobotę w Szkole Podstawowej nr 13 miało miejsce podsumowanie zmagań, które odbyły się dnia 16 kwietnia 2024 r. w: SP 13 Pokoju zagadek - Piotrków historyczny i współczesny, Bibliotece Akademii Piotrkowskiej - Piotrków filmowy, Ośrodku Działań Artystycznych - Piotrków legendarny oraz w Muzeum - Piotrków teatralny.
23 kwietnia na boiskach Concordii odbyły się zawody pod patronatem PZPN o Puchar Tymbarka. Nasza drużyna złożona z uczniów klas IV i V zdobyła pierwsze miejsce w Piotrkowie

Uczniowie z klasy 6b, 6d oraz klasy 3c i 2c wzięli udział 18 kwietnia 2024 r. w wycieczce do Torunia. Pierwszy etap pobytu w mieście Mikołaja Kopernika stanowił spacer z przewodnikiem po wspaniałej starówce. Młodzi turyści zobaczyli Dom Mikołaja Kopernika oraz pomnik słynnego polskiego astronoma, jak również Katedrę św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, a także Krzywą Wieżę oraz wiele innych zabytkowych pereł architektury Torunia. Wysłuchano pasjonujących opowieści przewodnika, który nie szczędził historycznych i legendarnych ciekawostek. Na czas spaceru dzięki specjalnym pelerynom uczestnicy wycieczki wcielili się w role członków Zakonu Krzyżackiego i przystąpili do symbolicznego pasowania. Po smacznym obiedzie udali się do Żywego Muzeum Piernika, gdzie poznali zabawnie podaną historię wyrobu najsłynniejszego toruńskiego smakołyku. Spotkanie to dało im również możliwość własnoręcznego wykonania cynamonowych specjałów. Wizytę w Toruniu zwieńczył niezapomniany seans w Planetarium, który chyba nikogo nie pozostawił obojętnym na tajemnice Kosmosu.

Światowy Dzień Ziemi i pokaz mody ekologicznej
W czwartek  - 18.04.24r. na hali sportowej panowało święto  tańca. Odbyła się kolejna edycja Turnieju Tańca  Nowoczesnego. Swoje uklady taneczne zaprezentowali uczniowie od klasy IV do VII.
Uczestnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem tanecznym.
W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia.
W dniu 26 marca 2024 r. odbył się IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI RAFAŁA ORLEWSKIEGO „Ptaki nadziei” zorganizowany przez Prywatna Szkoła Podstawowa im. Rafała Orlewskiego w Piotrkowie Tryb. Uczestnikami byli uczniowskie piotrkowskich szkół.
Harmonogram zebrań z rodzicami
W dniu 22 kwietnia 2024r. odbędą się zebrania z rodzicami wg harmonogramu:

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl