Zabawę czas zacząć! Na początek uczniowie tańczyli i śpiewali do znanych piosenek z Akademii Pana Kleksa. Kulminacyjnym punktem naszego balu był bajkowy pokaz mody, na którym dzieci zaprezentowały swoje piękne stroje. Nasza świetlica wypełniona była śpiewem i tańcami. Dziękujemy naszym uczniom za udział w balu.
Na terenie naszej szkoły odbył się konkurs plastyczno-historyczny pt. „13.12.1981 - 22.07.1983. Stan wojenny w Polsce we wspomnieniach rodziców, dziadków. " Celem konkursu było upamiętnienie ważnych wydarzeń związanych z historią naszego kraju, które miały miejsce 42 lata temu.
Kolejne miesiące  upływają na twórczej nauce i zabawie z wykorzystaniem sprzętu w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.
W tym roku razem z Mikołajem przygotowaliśmy dwuetapowy konkurs świąteczny  na temat tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Głównym celem konkursu było pogłębianie wiedzy  na temat istoty świąt Bożego Narodzenia,  rozwijanie zdolności plastycznych dzieci, pobudzenie inwencji twórczej  oraz zachęcanie do kultywowania  polskich tradycji.
22-12-2023

Klasa 3b z świątecznymi życzeniami.
W dniu 20.12 .23 odbyły się w naszej szkole międzyszkolne zawody w piłkę siatkową dziewcząt. Nasze uczennice rocznik 2012/2011 zajęły w nich I miejsce. Gratujujemy !!!
Uczniowie z klasy 7d zaangażowali się w dekorowanie świątecznej choinki w kościele oo. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim. Wykonali ozdoby z różnych materiałów. Choinka bierze udział w miejskim konkursie na „Najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe”.
Hej kolęda kolęda, tak właśnie rozśpiewana sala świetlicy szkolnej uczestniczyła w spotkaniu wigilijnym, któremu towarzyszyło sporo pozytywnych emocji. Uczniowie kosztowali pysznych słodkich smakołyków, na ustach dzieci królowały uśmiechy i radość.
Kulminacyjnym punktem naszego spotkania było rozstrzygnięcie konkursu na „ świąteczną bombkę”. Przepiękne ręcznie zdobione przez naszych uczniów bombki wywołały ogromne wrażenie. Wśród wielu wyłoniliśmy najpiękniejsze bombki i nagrodziliśmy uczestników konkursu. Pierwsze miejsce zdobyła Klara Wawrzak uczennica klasy 1d
Drugie miejsce zdobyła Iga Andrzejewska uczennica klasy 2b
Trzecie miejcie zdobyła Julia Sikora uczennica klasy 2d
Wyróżnienia przyznano następującym osobą:
Nadia Członka uczennica klasy 2d,
Franciszek Staśkiewicz uczeń klasy 1b,
Zuzanna Marjan uczennica klasy 2e
Dziękujemy naszym zdolnym uczniom. Zachęcamy do dalszej współpracy i życzymy wam abyście odkryli w sobie magię Świąt Bożego Narodzenia, która sprawi, że serca staną się bardziej otwarte, a świat stanie się miejscem pełnym dobra i miłości.
Spotkanie wigilijne oraz konkurs zorganizowali nauczyciele świetlicy szkolnej.
W dniu 13.12.23 odbyły się w naszej szkole zawody klas 5 i 6 w piłce siatkowej dziewcząt.
Po bardzo zaciętej rywalizacji wśród klas 5 I miejsce zajęła klasa 5d,
II miejsce klasa 5a, III miejsce klasa 5e. Natomiast wśród klas 6: I miejsce - 6a, II miejsce 6b, III miejsce 6c i 6e, IV miejsce 6d .
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Za udział w zawodach uczennice zostały nagrodzone słodyczami. Po zawodach wyłoniliśmy reprezentacje szkoły do międzyszkolnych zawodów w ramach Igrzysk Dzieci. Odbędą się one 20.12.23 w naszej szkole .
W dniu 12 grudnia klasa Ve uczestniczyła w świątecznych warsztatach w "Róży Wiatrów" w Barkowicach Mokrych.
Uczniowie samodzielnie szykowali wigilijne smakołyki - wałkowali ciasto na pierogi i je lepili,  wycinali pierniczki, które pięknie ozdobili a także kroili sałatkę.
Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem i radością. Całość dopełniło wspólne śpiewanie kolęd.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Środa 24 kwietnia 2024

Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba