W dn.8.05.2024 odbyły się Mistrzostwa Miasta w piłce nożnej dziewcząt.
w dniu 26.04 ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszą kartę świąteczną z życzeniami w języku angielskim. Spośród złożonych prac jury wybrało najpiękniejsze prace.
W ramach innowacji pedagogicznej z języka angielskiego, uczniowie drugiej grupy klasy 4c przygotowali lapbooki nt rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych oraz związanych z nimi zagadnieniami gramatycznymi.
Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klas: IV-VIII. W czasie apelu zostały przypomniane zawiłe, aczkolwiek niezwykle trudne dzieje XVIII-wiecznej Polski, w tym okoliczności uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Ta wyjątkowa lekcja historii skłoniła nas do refleksji nad tym, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja była potwierdzeniem tej idei.
26 maja 2024r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 2b oraz 2c zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Jednym z ważniejszych punktów inscenizacji był taniec z biało-czerwonymi szarfami. Uroczystość zachęciła wszystkich do chwili refleksji nad tym, czym jest wolność, naród, ojczyzna. Wzbudziła radość, nadzieję i podziw.
Opracowały:
Iga Cichoń i Anna Strzelczyk

KLIKNIJ - Relacja z akademii (film opracowała p. Anna Strzelczyk).
W tym roku celem konkursu bylo wykonanie „Kartki wielkanocnych dla moich bliskich. Zadanie uczestników polegalo na wykonaniu dowolną techniką kartki na Wielkanoc - takiej, którą chętnie podarowaliby bliskiej osobie: mamie, tacie, babci albo koledze z klasy. Liczyła sie oryginalność, pomysłowość  i samodzielność.
W naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu „Autyzm-Wiem, Rozumiem, Pomagam”. Wszyscy uczniowie wykazali się pomysłowością i starannością. Celem konkursu było kształtowanie tolerancyjnych postaw, pogłębianie i promowanie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz rozwijanie kreatywności i umiejętności wykorzystania różnorodnych form i technik plastycznych. Oto lista wszystkich nagrodzonych uczniów wyłonionych przez jury.
W kwietniu 2024 roku w naszej szkole chętni uczniowie z klas I-VIII wzięli udział w konkursie plastycznym “PORTRET MONARCHINI”. Spośród złożonych prac jury konkursowe wyłoniło najpiękniejsze portrety królowej Elżbiety II.
W minioną sobotę w Szkole Podstawowej nr 13 miało miejsce podsumowanie zmagań, które odbyły się dnia 16 kwietnia 2024 r. w: SP 13 Pokoju zagadek - Piotrków historyczny i współczesny, Bibliotece Akademii Piotrkowskiej - Piotrków filmowy, Ośrodku Działań Artystycznych - Piotrków legendarny oraz w Muzeum - Piotrków teatralny.
23 kwietnia na boiskach Concordii odbyły się zawody pod patronatem PZPN o Puchar Tymbarka. Nasza drużyna złożona z uczniów klas IV i V zdobyła pierwsze miejsce w Piotrkowie

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Wtorek 16 lipca 2024