Charytatywny kiermasz słodkości, który rozpoczął się w Dniu Wolontariusza nie mógł zakończyć się inaczej jak sukcesem. Po raz kolejny udowodniliśmy, że nasza szkolna społeczność ma wielkie serca. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów, ich rodziców i dziadków pojawiło się mnóstwo smakowitych ciast, ciasteczek, lizaków, deserów, ze sprzedaży których zebrano 3920 zł na rehabilitację naszej absolwentki.
06-12-2023

Listy marzeń

Dnia 06 grudnia 2023r. uczniowie naszej szkoły na zajęciach języka polskiego dla obcokrajowców redagowali  pod okiem nauczyciela mgr Aliny Wojdal listy marzeń. Wystawę swoich prac - listów przygotowały dzieci wraz z Panią Aliną Wojdal.
5 grudnia 2023r.zostal rozstrzygnięty w naszej szkole konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy. Jak co roku uczniowie zaskoczyli jury swoją kreatywnością. Uczniowie wykonali tyle przepięknych prac, że wręczono aż 27 nagród (4 nagrody główne i 23 wyróżnienia).
W naszej szkole odbyły się warsztaty z suchym lodem. Dzieci obserwowały co dzieje się z lodem, kiedy wrzucimy go do zimnej, gorącej lub ciepłej wody i co stanie się przy połączeniu suchego lodu z różnymi płynami i rzeczami. Każdy miał okazję stworzyć małą chmurkę, natomiast na koniec wspólnie bawiliśmy się przy wielkiej chmurze.
W ramach „Jędrzejki 2023” 30 listopada uczniowie klas 1-3 wzięli udział warsztacie tanecznym prowadzonym przez Klaudię i Patryka – wielokrotnych medalistów GRAND PRIX POLSKI. Warsztat odbył się przy dobrej muzyce, wspólnych pląsach i konkursach. Dziękujemy ks. J. Tylusiowi za sfinansowanie warsztatu.
29 listopada odbył się Turniej Ratujemy Życie zorganizowany i przeprowadzony przez Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony UM oraz ratownika medycznego Pana Roberta Szulca. Celem turnieju było promowanie i upowszechnianie zagadnień z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6c Maja Gemel i Małgorzata Matuszewska oraz uczniowie klasy 6b Borys Famulski i Wojciech Tosiek. Rozwiązując test dotyczący pierwszej pomocy następnie wykonując zadania praktyczne wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. W klasyfikacji ogólnej nasi uczniowie zdobyli najwyższą liczbę punktów zajmując pierwsze miejsce. Gratulujemy, jesteśmy dumni!
23 listopada 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole Thanksgiving Day. Uczniowie wzięli udział w lekcjach kulturowych poświęconych historii i zwyczajom związanym z tym narodowym, amerykańskim świętem. Mieli okazję poznać słownictwo dotyczące Święta Dziękczynienia oraz poszerzyć wiedzę o kulturze i historii USA.

Uczniowie naszej szkoły na wycieczce w Warszawie najpierw zmagali się z wyzwaniami sprawdzającymi siłę fizyczną, logiczne myślenie, cierpliwość i zręczność manualną w parku rozrywki TEPfactor, a następnie wybrali się w trasę "Piłkarskie emocje" na Stadionie Narodowym, gdzie fani piłki nożnej mogli zobaczyć, miejsce w szatni Roberta Lewandowskiego oraz pozostałych piłkarzy reprezentacji Polski. Zwiedzić z przewodnikiem stadion i posłuchać ciekawostek dotyczących historii piłki nożnej.
22.11.2023 odbyło się podsumowanie innowacji CZYTANIE ROZWIJA.... Projekt realizowany był w klasach czwartych. Uczniowie wykonywali makiety, prace plastyczne z wykorzystaniem nowych technologii oraz wcielili się w postacie z lektury Akademia pana Kleksa. Brawami zostali nagrodzeni wszyscy uczniowie, którzy zaprezentowali najciekawsze stroje. Po obejrzeniu wystawy prac oraz korowodu postaci przedstawiciele klas czwartych uczestniczyli w grze terenowej, w której sprawdzali swoją wiedzę z lektury. Cel innowacji- rozwijanie kreatywności został osiągnięty.
W dniach 21.11 – kl VI i 24.11 – kl. V odbyły się zawody w halowej piłce nożnej. Nagrody – słodycze, dla każdego uczestnika ufundowała Rada Osiedla Słowackiego „Północ”.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Piątek 19 kwietnia 2024

Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy