NAGRODA I dla uczennicy klasy 6 c Oliwii Łągwy w konkursie plastycznym Portret patrona szkoły, K.K. Baczyńskiego.
W czwartek 23.05.2024r ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastyczno- językowego "Idiomy w obrazkach".
23 maja 2024 roku w Stowarzyszeniu Busola odbył się Finał IX Powiatowego Konkursu Poetyckiego ,,Piszę sercem, sercem maluję'', którego głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 8 im. Emilii Plater w Piotrkowie Trybunalskim.
Regulamin Konkursu Piosenki Wakacyjnej „Rozspiewane lato”
22 maja uczniowie klas 7b, 7c oraz 6c, 6d w ramach projektu „Promocja zbóż i przetworów zbożowych podczas eventów z okazji dnia dziecka” wzięli udział w wycieczce do Uniejowa. Podczas pobytu skorzystali z kąpieli w basenach termalnych, odbyli spotkanie z piekarzem i dietetykiem, zwiedzili Zagrodę Młynarską oraz zjedli zbożowy posiłek.
Dnia 21 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego odbyła się XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Prozy Patriotycznej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W uroczystości wzięło udział 29 uczestników z 9 piotrkowskich szkół: SP 2, SP 3, SP 5, SP 8, SP 10, SP 11, SP 12, Prywatna Szkoła Podstawowa im. Rafała Orlewskiego, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Bosko.
Innowacja „Ekologia w trosce o środowisko” została przygotowana z myślą o najmłodszych. Dzieci z klas pierwszych i drugich chętnie uczestniczyły w ciekawych zajęciach połączonych z elementami praktyki. Ucząc dzieci ochrony środowiska od najmłodszych lat, przekazaliśmy wartości, które pomogą im w przyszłości podejmować świadome decyzje dotyczące ochrony środowiska. Przeprowadziliśmy różnorodne działania w tym warsztaty, pogadanki, gry i zabawy edukacyjne, prace plastyczne, plakaty a podczas spacerów obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę. Na podsumowanie naszej innowacji zorganizowaliśmy quiz wiedzy oraz konkurs „Zabawka ekologiczna”. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone. Gratulujemy wygranych.
W dniach 6-8.05.2024r. uczniowie klasy 5b i 5d uczestniczyli w wycieczce w Karkonosze. Zwiedzili tajemnicze poniemieckie bunkry, Karpacz, w bardzo trudnych warunkach zdobyli Śnieżkę, podziwiali cuda natury w skalnym mieście Adršpach.
14 maja 2024 roku odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY pod nazwą "Książka dobra na wszystko". Konkurs dotyczył lektury "Karolcia" autorstwa Marii Krüger. W rywalizacji wzięło udział sześć szkół, które wystawiły zespoły trzyosobowe
Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap miał charakter plastyczny, który polegał na wykonaniu ilustracji do wybranej sceny z książki. Uczestnicy korzystali z różnorodnych technik plastycznych. Prace oceniane były pod kątem pomysłowości, estetyki oraz zgodności z treścią lektury.
W nowo oddanej do użytku hali sportowej w Szkole Podstawowej w Kamieńsku rozegrano w sobotę 11.05.24 czwarty turniej Ligi Siatkówki Dziewcząt.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Wtorek 16 lipca 2024

Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda