Innowacja ekologiczna realizowana w świetlicy szkolnej.

Innowacja „Ekologia w trosce o środowisko” została przygotowana z myślą o najmłodszych. Dzieci z klas pierwszych i drugich chętnie uczestniczyły w ciekawych zajęciach połączonych z elementami praktyki. Ucząc dzieci ochrony środowiska od najmłodszych lat, przekazaliśmy wartości, które pomogą im w przyszłości podejmować świadome decyzje dotyczące ochrony środowiska. Przeprowadziliśmy różnorodne działania w tym warsztaty, pogadanki, gry i zabawy edukacyjne, prace plastyczne, plakaty a podczas spacerów obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę. Na podsumowanie naszej innowacji zorganizowaliśmy quiz wiedzy oraz konkurs „Zabawka ekologiczna”. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone. Gratulujemy wygranych.

Wyniki konkursu:
I miejsce - Danuta Piątek, uczennica klasa 1 b
II miejsce – Alicja Replińska, uczennica klasy 1 e

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie na naszych lekcjach, podczas których okazało się, że projekt był nie tylko edukacyjny ale również niezwykle inspirujący dla wszystkich wychowanków.
Innowację opracowały:
Agnieszka Wojakowska