21-02-2023

Dzień piżamy

Ten tydzień zaczęli nasi uczniowie na wesoło. Po szkole chodzili w kapciach a ubrani byli w piżamy. Niektórzy mieli na sobie również szlafroki a w ręku ukochane maskotki. Na wielu buziach, tego dnia, pojawił się uśmiech i o to właśnie chodziło :)
W naszej szkole trwa akcja „Wymień się książką”. Wystarczy przynieść z domu książkę i wymienić na inną. Pamiętaj, że książka czytana żyje dłużej.
17 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3, połączony z warsztatami tanecznymi. Dzieci przebrane za bohaterów znanych bajek i filmów, harcerzy, żołnierzy, policjantów, zwierzęta, sportowców, celebrytów z dumą prezentowały swoje przebrania. Ich stroje oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci.
W dniu 15.02.23 w naszej szkole odbył się: ”Turniej tańca nowoczesnego„ klas 4-8.
​Uczestniczyło w nim 12 zespołów (30 dziewcząt). Jury miało bardzo trudne zadanie wybrać najlepsze zespoły.
Walentynki (ang. Valentine's Day) to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Jego nazwa pochodzi od imienia św. Walentego. Mimo, że patron święta jest katolicki, rodowód Walentynek wywodzi się od zwyczajów pogańskich – w tym wypadku ze starorzymskiego święta: Luperkalia, które przypadało w zbliżonym terminie. Obchody Luperkaliów polegały głównie na poszukiwaniu wybranki serca np. przez losowanie jej imienia ze specjalnej urny. Współczesnym zwyczajem walentynkowym jest przede wszystkim wysyłanie listów lub kartek z miłosnymi wyznaniami do ukochanej osoby – często wyrażane wierszem i anonimowo. Dlatego też w Dzień świętego Walentego Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę, za pośrednictwem której przyjaciele bądź zakochani wysyłali sobie „walentynki”.
W dniach 15.02.-17.03.2023 przeprowadzona będzie rekrutacja dzieci do klas I na rok szkolny 2023/2024 zamieszkałych w obwodzie szkoły.
Wyłoniliśmy zwycięzców konkursu j.angielskiego dla klas 4-6 pt. "English is everywhere". Prace konkursowe były oceniane według następujących kryteriów: kreatywność, oryginalność, staranność oraz poprawność językowa. Nagrodzone osoby to:
I miejsce Liliana Ogińska kl. 4a
II miejsce (ex aequo) Marietta Madej kl. 5a
II miejsce (ex aequo) Bartosz Molsa kl. 4a
III miejsce (ex aequo) Amelia Gredka kl.5a
III miejsce (ex aequo) Antoni Sadowski kl. 5e

Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy i poznawaliśmy kuchnie świata korzystając ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria przyszłości. W czasie koła technicznego uczniowie samodzielnie przygotowali pizzę. Największy, spośród uczestników koła technicznego, zwolennik zdrowej żywności przygotował dla wszystkich świeżą lemoniadę oraz pesto z bazylii.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) zainicjowała w 2004 r. Komisja Europejska. Początkowo obchodzony tylko w Europie, łatwo przekroczył jej granice i od lat angażuje państwa z całego świata.
Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 1 lutego 2023 r. zmarł płk pilot Jan Jąkała. Pan Pułkownik z naszą szkołą związany od 2011 r., wielokrotnie był jej gościem. Pierwsze spotkanie z pilotami wielu pokoleń zorganizowaliśmy dzięki Niemu. To On zainspirował nas pasją lotniczą.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Wtorek 16 lipca 2024

Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda