25 października br. odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych, którą poprowadzili uczniowie ze starszych klas: Marika Wujek, Adam Grzankowski, Szymon Baryła, Antonina Kostanek oraz Iga Błaszczyk. Powitali oni zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców, uczniów.
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w dniach 11-12 października br. nasza szkoła przyłączyła się do akcji pomocowej na rzecz Patryka Wysmyka – chłopca, który walczy z nowotworem.
Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 19 października 2022 r. zmarł ppłk pilot John Benett - weteran II wojny światowej, pilot Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, oficer Królewskich Sił Powietrznych RAF.
17 października 2022 r. uczniowie klas młodszych naszej szkoły, zaprezentowali swoje umiejętności podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Słowem, tańcem, piosenką oraz grą na instrumentach, uświetnili ten wyjątkowy dzień. Krótkim występem wyrazili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczycieli, ich poświęcenie i troskę.
"Dobry wychowawca,  który nie wtłacza a wyzwala,
nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje,
nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje - przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil"
Janusz Korczak

Dnia 13.10.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach działań profilaktycznych pn. Policyjna Akademia Bezpieczeństwa.
13 września uczniowie zwiedzali Stare Miasto w Toruniu, natępnie wzięli udział w seansie astronomicznym w Planetatium "Wirująca Ziemia".
12 października uczniowie klasy 6a i 6e wraz z opiekunami wyruszyli w podróż do Warszawy. Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem Stadionu Narodowego.
W dniach 6-7.10.22 uczniowie klas czwartych uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Torunia i Bydgoszczy.
W dniu 3.10.2022r w naszej szkole odbył się turniej klas czwartych w dwa ognie usportowione.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Wtorek 30 kwietnia 2024

Eutropiusz, Bartłomiej, Chwalisława, Lilla, Katarzyna, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Jakub, Marian, Andrea, Piotr