22-12-2022

Jasełka

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez uczniów pod opieką katechetów (I. Rejmicz, ks P. Sudowskiego i J Żak). Uczniowie z przejęciem odtwarzali swoje role wykorzystując talenty aktorskie i muzyczne. Z humorem wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Po przedstawieniu pani dyrektor Katarzyna Błażejewska złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia.
W świetlicy klas 3 dzieci wykonywały prace plastyczne i uczestniczyły w świątecznych konkursach. Efekty prac plastycznych prezentujemy.

Kuratorium Oświaty w Łodzi ogłosiło ostateczne wyniki etapu szkolnego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. W dziewięciu konkursach przedmiotowych wzięło udział 70 uczniów naszej szkoły.
Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się rozstrzygnięcie konkursów powiatowych dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i Powiatu Piotrkowskiego: konkursu recytatorskiego pt. „Duch romantyzmu” oraz konkursu literackiego pt. „W kobiecie siła”. Organizatorami konkursów byli Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim, Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Starostwo Powiatu Piotrkowskiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Piotrkowie Trybunalskim.
15-12-2022

LEKTUROWE PROJEKTY

Czy można powiesić lekturę na wieszaku?
Czy można lekturę włożyć do pudełka?
Czy można zabrać lekturę na zakupy?
13.12.2022 roku klasy 2e i 3b były na wycieczce integracyjnej w Mandorii. Zabawa była świetna.
W dniu 13.12.2022 w hali Relax w Piotrkowie Trybunalskim odbył się 16 turniej w Boccię i Darta. Udział brali zawodnicy z:
Łasku,
Poddębic,
Tomaszowa Maz,
Opoczna,
Piotrkowa Trybunalskiego.
W dniu 12.12.2022 odbył się w naszej szkole Turniej Gwiazdkowy w piłkę nożną dla chłopców klas IV. Udział wzięły reprezentacje trzech szkół.
Oto wyniki:
SP2 - Sp13 9:0
Sp3 - Sp13 4:2
SP2 - Sp 3 7:1
Pierwsze miejsce zajęła nasza szkoła, a oto skład zwycięskiej drużyny:
Vitalii Fedyshyn
Szymon Baryła
Jakub Cieślak
Adam Grzankowski
Julek Gomulec
Filip Morzyński
Filip Środowski
Józef Bagiński
Kacper Wolny
Bryan Biłek
Stanisław Cygan
Organizator turnieju: Maciej Zawadzki
6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował słodką niespodziankę dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Dodatkowo odbył się KONKURS NA NAJCIEKAWSZE PRZEBRANIE MIKOŁAJKOWE, którego celem było:
- rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów,
- pogłębienie umiejętności plastycznych i manualnych,
- pielęgnowanie tradycji świątecznych oraz integracja zespołów klasowych.
Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III. Komisja konkursowa w składzie: p. Urszula Chodacka, p. Beata Motyl - Kopertowska oraz przedstawiciel Rady Osiedla “Słowackiego Północ” w Piotrkowie Tryb. przy wyborze zwycięzców brała pod uwagę:
- ogólne wrażenia estetyczne
- kreatywność
- pomysłowość
-sposób prezentacji przebrania.
W dniu 8.12.22 odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Turniej w piłkę nożną halową klas piątych. Udział wzięły wszystkie klasy piąte w składach mieszanych.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Wtorek 16 lipca 2024

Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda