Życie to niezwykła podróż...
odważ się marzyć, odważ się śnić.
 Najlepszy uczeń z naszej szkoły - Natalia Zielińska z klasy 7c, najlepszy nagrodzony absolwent z SP2 Daria Szczepaniak z kl. 8f.
Gratulujemy!

W ramach których odbyło się spotkanie ze strażakiem i pokaz jego atrybutów, wywiad ze strażakiem i „Gaszenie pożaru”
Odbył się piknik czytelniczy: „Lekcja pod Chmurką” oraz krótkie spotkanie z Panią Bibliotekarką i „Kajtkiem, który nie umiał latać”.
Na zakończenie dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na czytelnika.
Szkoła otrzymała certyfikaty ukończenia projektów.
W ramach innowacji pedagogicznej "Ortografia na wesoło" uczniowie klas III wzięli udział w dwóch konkursach: "Najpiękniejszy słowniczek ortograficzny" oraz "Mistrz ortografii".
W dniach 16 - 19.06.2022r. odbyły się OGÓLNOPOLSKIE IGRZYSKA DZIECI W PIŁKĘ NOŻNĄ DZIEWCZĄT.
W kwietniu i maju 2022 r. uczniowie klas 7a i 7b naszej szkoły wzięli udział w realizacji nowatorskiego projektu edukacyjnego „Sztuka łódzka na tle sztuki europejskiej. Wykluczeni/Włączeni.” Projekt, którego celem było podniesienie kompetencji związanych z aktywnym uczestnictwem w kulturze, jak również integracja oraz aktywizowanie osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu, był realizowany przez Uniwersytet Łódzki oraz Muzeum Miasta Łodzi, a współfinansowany został ze środków Unii Europejskiej.
15 czerwca 2022 roku odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego

pt. „Spotkanie z poezją”. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji

oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich. Przystąpiło do niego 28 uczniów klas 1 – 3, którzy

prezentowali  wybrane przez siebie wiersze Jana Brzechwy. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły

wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności. Wiersze były ciekawie i barwnie przedstawione.

Wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ wszyscy reprezentowali wysoki poziom.
Uczniowie naszej Szkoły po raz kolejny stanęli na podium finałów wojewódzkich rozgrywanych w kategorii Igrzysk Dzieci.  Po wygraniu wszystkich meczów na etapie miejskim i  pokonaniu wszystkich przeciwników w półfinale wojewódzkim otworzyli  sobie drogę do Finału Wojewódzkiego.
Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim składają serdeczne podziękowania Rodzicom, Organowi Prowadzącemu placówkę oraz wszystkim Darczyńcom za finansowe wsparcie, dzięki któremu drużyna dziewcząt reprezentujących naszą szkołę weźmie udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci w Piłce Nożnej. Dzięki Państwa życzliwości nasi uczniowie mogą zrealizować swoje cele i marzenia.
Wyrażając wdzięczność, życzymy powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Wtorek 30 kwietnia 2024

Eutropiusz, Bartłomiej, Chwalisława, Lilla, Katarzyna, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Jakub, Marian, Andrea, Piotr