W dniu 7.12.2022r klasy IVB i IVd uczestniczyły w wycieczce mikołajkowej do MANDORII. Wszyscy wspaniale się bawili, zacieśniając więzi koleżeńskie.
Integracja klas Ve, Vc i VIb

Jak co roku, organizowany był w naszej szkole konkurs plastyczny "Pani Jesień w żółtej sukience". Zostali do niego zaproszeni uczniowie klas I – III. Wcielili się w kreatorów mody i zaprojektowali sukienki dla Pani Jesieni, wykorzystując dary natury. Wszyscy wykazali się pomysłowością i starannością.
5 grudnia br. odbyły się w naszej szkole powiatowe obchody Światowego Dnia Walki z HIV i AIDS, podczas których podsumowano realizację programu „Profilaktyka zakażeń HIV/AIDS”. Laureatom konkursu plastycznego pt. „Młodzi o HIV i AIDS”, którego organizatorem był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim, wręczono nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta- Krzysztofa Chojniaka.
Wolontariat w SP 2
Od wielu lat w naszej szkole odbywa się, w okresie przedświątecznym, konkurs „NA NAJPIĘKNIEJSZY KALENDARZ ADWENTOWY”, którego celem jest nie tylko promowanie różnorodności językowej i kulturowej ale i kształtowanie umiejętności posługiwania się różnymi środkami wypowiedzi artystycznej. Jego adresatami są uczniowie klas  I-III i IV-VIII.

Konkurs wewnątrzszkolny dla klas VIII

30 listopada br. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o państwach niemieckojęzycznych (DACHL), którego celem jest
- promowanie nauki języka niemieckiego,
- rozwijanie kompetencji interkulturowej,
- propagowanie kultury Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtesteinu
- promowanie różnorodności językowej i kulturowej,
- kształtowanie umiejętności posługiwania się zdobytą wiedzą i poszukiwania wiedzy z wykorzystaniem różnych źródeł informacji.
30-11-2022

Warsztat taneczny

30 listopada w naszej szkole odbył się warsztat taneczny. Prowadzący K. Migała i P. Dębski świetnie nawiązali kontakt z dziećmi z klas I-III. Uśmiechu i dobrej zabawy nie brakowało.
Katecheci dziękują Ks. Proboszczowi  J.Tylusiowi, że wspomógł jak zawsze imprezę.
                                                                                                Do zobaczenia w przyszłym roku.

W dniu 28 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej "Oblicza Ojczyzny", organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka.
„Nowoczesny sprzęt na co dzień”. Dzięki okularom VR zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości uczniowie klas szóstych mogli zapoznać się z nowoczesną technologią. Przy użyciu kamery rozwijać zainteresowania (tworzenie scenariuszy, nagrywanie filmów, odgrywanie scenek).
 Pirografy - wypalarki idealne do zdobienia przedmiotów z drewna, skóry, lub korka, zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości stały się narzędziem do przeprowadzenia ciekawych zajęć, w czasie których uczniowie mogli poznać nową technikę zdobienia.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Wtorek 16 lipca 2024

Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda