12 października uczniowie klasy 6a i 6e wraz z opiekunami wyruszyli w podróż do Warszawy. Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem Stadionu Narodowego.
W dniach 6-7.10.22 uczniowie klas czwartych uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Torunia i Bydgoszczy.
W dniu 3.10.2022r w naszej szkole odbył się turniej klas czwartych w dwa ognie usportowione.
W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe
na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
30 września br. odbyły się w naszej szkole wybory, w wyniku których wyłoniono reprezentantów Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023. Głosowanie nadzorowała i przeprowadziła Komisja Wyborcza w składzie: Amelia Kubera Ve, Melchior Pielużek Ve, Antoni Sadowski Ve, Pola Adamus VIe, Borys Zimowski VIe i Ksawery Araszkiewicz Vc.
W głosowaniu wzięły udział klasy IV – VIII, łacznie 415 uczniów. Wybory wygrały:

Oliwia Kondraciuk kl. 8 c
Lidia Michalska kl. 8 d
Natalia Kowalska kl. 8 a

Serdecznie gratulujemy !

Opiekunki SU: Urszula Ratajczyk I Karina Sperczyńska

Europejski Dzień Języków jest dniem, którego celem jest promowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy oraz zachęcenie do uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie.
15 września uczniowie klas 1 - 3 obchodzili Międzynarodowe Święto Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa "Kropka". Tego dnia wszystkie ubrania były wypełnione kolorowymi kropkami, a gry i zabawy rozbudzały w dzieciach pomysłowość i zaangażowanie. Każdy mógł szukać kropek tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Każdy mógł odkryć swój wyjątkowy talent.

W dniach od 12 do 19 września 2022 r. przeprowadzona została w naszej szkole akcja pt. „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”.
Szkoły pałne talentów
"Nauka to magia, która naprawdę działa."

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Wtorek 16 lipca 2024

Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda