Thanksgiving Day w naszej szkole

23 listopada 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole Thanksgiving Day. Uczniowie wzięli udział w lekcjach kulturowych poświęconych historii i zwyczajom związanym z tym narodowym, amerykańskim świętem. Mieli okazję poznać słownictwo dotyczące Święta Dziękczynienia oraz poszerzyć wiedzę o kulturze i historii USA.

Chętni uczniowie z klas 7-8 uczestniczyli w interaktywnym Konkursie Wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Chcąc pokazać, że telefon służy nie tylko do gier i przeglądania mediów społecznościowych, opracowano autorski quiz z wykorzystaniem platformy edukacyjnej Kahoot. Uczestnicy odpowiedzieli na 32 pytania, a limit czasowy na odpowiedź wynosił 10 sekund. Quiz wymagał zatem od uczestników nie tylko wiedzy, ale również refleksu, opanowania i skupienia.
Najlepszymi okazały się:
I miejsce - Maria Wereszczyńska z kl. 7E
II miejsce - Nina Panasiuk z kl. 7A
III miejsce - Maja Ćwiek z kl. 8B
Zwycięzcy zostali obdarowani drobnymi upominkami i pamiątkowymi dyplomami.
Uczniowie klas 4-6, podobnie jak ich rówieśnicy z USA, wykonywali prace plastyczne – symboliczne papierowe indyki ze słowami wdzięczności za wszystko, co dobre w ich życiu.
Uczniowie klas 1-3 stworzyli drzewko dziękczynne z zarysami swoich rączek, na których umieścili podziękowania za rodzinę, dom, zdrowie, ukochane zwierzątka czy zabawki.
Amerykańskie Święto Dziękczynienia zostało przygotowane przez nauczycielki języka angielskiego, Emilię Szadkowską i Monikę Sikorę.