02-01-2023

Sukces Oliwii

Wyróżnienie dla uczennicy klasy 5c Oliwii Łągwy,
Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Barwy lasu" 2022 .
Gratulujemy!!!

W grudniu 2022 r. w naszej szkole regularnie odbywały się zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych, sprzętu i wyposażenia zakupionego w ramach programu Laboratoria przyszłości.

22 grudnia gościła u nas Filharmonia na kółkach z koncertem świątecznym „Pokój ludziom dobrej woli”
Prezentacja Najpiękniejszego Drzewka Bożonarodzeniowego. W krużgankach klasztoru OO Bernardynów odbywa się wystawa choinek, ubranych przez uczniów piotrkowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszystkich chętnych zapraszamy do głosowania na Najpiękniejsze Świąteczne Drzewko w dniach od 24.12.2022 do 6.01.2023 r.
22-12-2022

Wigilie klasowe

"Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory..."
22-12-2022

Jasełka

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez uczniów pod opieką katechetów (I. Rejmicz, ks P. Sudowskiego i J Żak). Uczniowie z przejęciem odtwarzali swoje role wykorzystując talenty aktorskie i muzyczne. Z humorem wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Po przedstawieniu pani dyrektor Katarzyna Błażejewska złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia.
W świetlicy klas 3 dzieci wykonywały prace plastyczne i uczestniczyły w świątecznych konkursach. Efekty prac plastycznych prezentujemy.

Kuratorium Oświaty w Łodzi ogłosiło ostateczne wyniki etapu szkolnego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. W dziewięciu konkursach przedmiotowych wzięło udział 70 uczniów naszej szkoły.
Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się rozstrzygnięcie konkursów powiatowych dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i Powiatu Piotrkowskiego: konkursu recytatorskiego pt. „Duch romantyzmu” oraz konkursu literackiego pt. „W kobiecie siła”. Organizatorami konkursów byli Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim, Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Starostwo Powiatu Piotrkowskiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Piotrkowie Trybunalskim.
15-12-2022

LEKTUROWE PROJEKTY

Czy można powiesić lekturę na wieszaku?
Czy można lekturę włożyć do pudełka?
Czy można zabrać lekturę na zakupy?

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Wtorek 21 maja 2024

Tymoteusz, Ryksa, Walenty, Wiktor, Przedsława, Jan, Pudens, Krzysztof, Piotr, Teobald