„Szklane Tradycje, Szklane Inspiracje”

19 marca 2024 r. uczniowie klasy 4d i 25 marca 2024 r. uczniowie klasy 4c uczestniczyli w warsztatach plastycznych ODA „Szklane Tradycje, Szklane Inspiracje”.  Dzieci poznały historię piotrkowskich hut szkła oraz obejrzały wystawę „Artyści Szkła Piotrkowskiego”, na której podziwiały szklane dzieła sztuki projektantów szkła użytkowego i artystycznego związanych z Piotrkowem.
Uczestnicy dowiedzieli się, co to jest mimoza, hortopalin, pantera, krystalin: remer, kordial. Następnie uczniowie wcieli się w rolę artystów i stworzyli swoje, autorskie wersje projektów szkła. Dodatkową atrakcją było odbicie metodą sitodruku na torbie charakterystycznego wzoru metalowego oplotu, jakim ozdabiano piotrkowskie wazony, karafki, szklaneczki. To był dzień pełen wrażeń i kreatywnego działania. Stworzone przez uczniów prace można oglądać w galerii ODA przy ul. Szewskiej 8. do 6 kwietnia do godz. 16.00.