Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 – klasy 8.
Podziękowania dla uczniów za bardzo duże zaangażowanie w zbiórkę darów.
Gospodarstwo agroturystyczne "Agroskałka". Zabawa i nauka.
21 czerwca uczniowie klas I - III naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia pięknego przedstawienia pt. "Miś Wojtek".
Spektakl przygotowany został przez Instytut Pamięci Narodowej - Przystanek Historia. Opowiadał o niedźwiedziu Wojtku - towarzyszu żołnierzy XXII kompanii zaopatrzenia artylerii w Armii Generała  Andersa podczas II wojny światowej. Na zakończenie każde dziecko otrzymało maskotkę symbolizującą głównego bohatera.
To hasło konkursu fotograficznego na najpiękniejsze zdjęcie kapliczki lub krzyża, która znajduje się gdzieś poza przestrzenią kościoła. Z nadesłanych prac wybrano trzy najlepsze fotografie, które zostały nagrodzone.
Minął kolejny miesiąc, kiedy nasza szkoła realizowała zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
15-06-2023

Lekcje fizyki

Rok szkolny powoli dobiega końca, lecz my nie zwalniamy tempa. Ósmoklasiści chętnie budują obwody elektryczne i doświadczają żywej fizyki.
W roku szkolnym 2022/2023 duża grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział niemal we wszystkich konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Łodzi. Konkursy składały się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego.
13 czerwca 2023 roku odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego
pt.”Spotkanie z poezją” pod hasłem „Dzieciaki kochają zwierzaki”.
Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji
oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich. Przystąpiło do niego 29 uczniów klas 1 – 3, którzy
prezentowali wybrane przez siebie wiersze o zwierzętach. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły
wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności. Wiersze były ciekawie i barwnie przedstawione.
Wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ wszyscy reprezentowali wysoki poziom.
W dniu 06.06.2023 roku odbył się IV Konkurs Piosenki Wakacyjnej. Młodzi artyści wykonali przeboje, które warto zabrać ze sobą na wakacje. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas III - VIII.
Jury w składzie: pan Jakub Jung, pani Agata Paul, pani Emilia Szadkowska i pani Marta Szafranek wysłuchało 22 konkursowych piosenek.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr