Za nami kiermasz charytatywny na rzecz Małgosi, ale to nie koniec możliwości dorzucenia się do naszej puszki.
 Na szkolną licytację trafiają dwie piłki z autografami piłkarzy Piotrkowianina  i piłkarek Piotrcovii (przekazane przez zawodników na ten cel).
Być może zechcą Państwo sprawić komuś bliskiemu taki świąteczny prezent - a jednocześnie wesprzeć Gosię.

Piłki są do kupienia na zasadzie datku charytatywnego - trafią do osoby, która zaoferuje najwyższą kwotę. Startujemy od 100 zł za piłkę. Czekam na oferty od Państwa w wiadomości przez edziennik do opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu - Anny Szelest  - do piątku 15.12.2023 r. do godz. 20.00.

10-12-2023

CHWALIMY SIĘ!

W sobotę 2 grudnia 2023 r. nasza nauczycielka, pani Marta Rogalska, była jednym ze współorganizatorów 9. Festiwalu Matematyki, który odbył się w siedzibie Gazety Wyborczej w Warszawie. Głównym organizatorem była wyborcza.pl, zaś partnerem akcji – mFundacja. Podczas festiwalu pani Marta przeprowadziła dwukrotnie warsztaty matematyczno – filmowe, skierowane głównie do uczniów klas IV – VIII, a także szkolenie dla nauczycieli pn. „Tablet graficzny jako narzędzie w edukacji matematyki”. Zajęcia te cieszyły się ogromną popularnością wśród uczestników festiwalu. Podczas Festiwalu Matematyki można było odwiedzić również stoisko pani Marty pn. „MatFizChem”, gdzie wszyscy chętni grali w autorskie matematyczne gry planszowe, rozwiązywali matematyczne quizy online. Na najmłodszych czekały mandale do kolorowania oraz wykreślanki.
Dzień Mikołajek to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w okresie przedświątecznym, zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów. To magiczny dzień, kiedy do naszej szkoły przybywa Mikołaj, aby sprawdzić, czy wszyscy uczniowie byli grzeczni i zasługiwali na prezenty. W tym roku odwiedził również naszych najmłodszych uczniów w świetlicy szkolnej. W ten magiczny dzień nasi uczniowie pełni radości i entuzjazmu wypełnili naszą salę słowami pięknych świątecznych piosenek. Odwiedziny Mikołaja były okazją do wspólnej zabawy, rozmowy oraz budowania więzi między uczniami, nauczycielami a postacią Mikołaja, która symbolizuje dobro, hojność i magię świąt.
Podczas lekcji fizyki w klasie 7E realizowaliśmy projekt edukacyjny związany z rozwiązywaniem zadań dotyczących drogi w ruchu jednostajnie przyspieszonym. Na początku wylosowani zostali liderzy, którzy utworzyli łącznie sześć grup. Uczniowie otrzymali karty pracy z zadaniami, nad których rozwiązaniami dyskutowali w swoich grupach. Grupa, która ukończyła misję zadaniową z najlepszym rezultatem, została nagrodzona. :)
Charytatywny kiermasz słodkości, który rozpoczął się w Dniu Wolontariusza nie mógł zakończyć się inaczej jak sukcesem. Po raz kolejny udowodniliśmy, że nasza szkolna społeczność ma wielkie serca. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów, ich rodziców i dziadków pojawiło się mnóstwo smakowitych ciast, ciasteczek, lizaków, deserów, ze sprzedaży których zebrano 3920 zł na rehabilitację naszej absolwentki.
06-12-2023

Listy marzeń

Dnia 06 grudnia 2023r. uczniowie naszej szkoły na zajęciach języka polskiego dla obcokrajowców redagowali  pod okiem nauczyciela mgr Aliny Wojdal listy marzeń. Wystawę swoich prac - listów przygotowały dzieci wraz z Panią Aliną Wojdal.
5 grudnia 2023r.zostal rozstrzygnięty w naszej szkole konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy. Jak co roku uczniowie zaskoczyli jury swoją kreatywnością. Uczniowie wykonali tyle przepięknych prac, że wręczono aż 27 nagród (4 nagrody główne i 23 wyróżnienia).
W naszej szkole odbyły się warsztaty z suchym lodem. Dzieci obserwowały co dzieje się z lodem, kiedy wrzucimy go do zimnej, gorącej lub ciepłej wody i co stanie się przy połączeniu suchego lodu z różnymi płynami i rzeczami. Każdy miał okazję stworzyć małą chmurkę, natomiast na koniec wspólnie bawiliśmy się przy wielkiej chmurze.
W ramach „Jędrzejki 2023” 30 listopada uczniowie klas 1-3 wzięli udział warsztacie tanecznym prowadzonym przez Klaudię i Patryka – wielokrotnych medalistów GRAND PRIX POLSKI. Warsztat odbył się przy dobrej muzyce, wspólnych pląsach i konkursach. Dziękujemy ks. J. Tylusiowi za sfinansowanie warsztatu.
29 listopada odbył się Turniej Ratujemy Życie zorganizowany i przeprowadzony przez Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony UM oraz ratownika medycznego Pana Roberta Szulca. Celem turnieju było promowanie i upowszechnianie zagadnień z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6c Maja Gemel i Małgorzata Matuszewska oraz uczniowie klasy 6b Borys Famulski i Wojciech Tosiek. Rozwiązując test dotyczący pierwszej pomocy następnie wykonując zadania praktyczne wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. W klasyfikacji ogólnej nasi uczniowie zdobyli najwyższą liczbę punktów zajmując pierwsze miejsce. Gratulujemy, jesteśmy dumni!

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Wtorek 16 lipca 2024

Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda