Minął kolejny miesiąc, kiedy nasza szkoła realizowała zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
15-06-2023

Lekcje fizyki

Rok szkolny powoli dobiega końca, lecz my nie zwalniamy tempa. Ósmoklasiści chętnie budują obwody elektryczne i doświadczają żywej fizyki.
W roku szkolnym 2022/2023 duża grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział niemal we wszystkich konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Łodzi. Konkursy składały się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego.
13 czerwca 2023 roku odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego
pt.”Spotkanie z poezją” pod hasłem „Dzieciaki kochają zwierzaki”.
Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji
oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich. Przystąpiło do niego 29 uczniów klas 1 – 3, którzy
prezentowali wybrane przez siebie wiersze o zwierzętach. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły
wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności. Wiersze były ciekawie i barwnie przedstawione.
Wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ wszyscy reprezentowali wysoki poziom.
W dniu 06.06.2023 roku odbył się IV Konkurs Piosenki Wakacyjnej. Młodzi artyści wykonali przeboje, które warto zabrać ze sobą na wakacje. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas III - VIII.
Jury w składzie: pan Jakub Jung, pani Agata Paul, pani Emilia Szadkowska i pani Marta Szafranek wysłuchało 22 konkursowych piosenek.

W ramach koła plastycznego uczennice z klasy czwartych uczestniczyły w zajęciach Kreatywne prace plastyczne. Poznały m. in. różne twórcze techniki zdobienia papieru. Uczestniczki otrzymały certyfikaty ukończenia III edycji Międzynarodowego Projektu Plastycznego Kreatywne Prace Plastyczne.
Uczennice z klas szóstych i siódmych na zajęciach koła plastycznego: "Sesje z rysunku i malarstwa" dbały m. in. o elementy dekoracji szkolnych.

6 czerwca 2023 odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas piątych. Trzyosobowe drużyny z każdej klasy musiały zmierzyć się z różnymi zadaniami: rozpoznać mit po podanym fragmencie, wskazać poprawne odpowiedzi w teście, rozwiązać krzyżówkę i rozpoznać, do którego boga greckiego należy wskazany atrybut.
26 kwietnia odbył się "Szkolny Konkurs Matematyczny dla Uczniów Klas Trzecich".
Wzięło w nim udział 39 uczniów klas trzecich naszej szkoły.
Arkusz składał się z 10 zadań tekstowych o podwyższonym stopniu trudności. Maksymalna ilość punktów- 10.
Wyniki konkursu:
I miejsce:   Mikołaj Bieganowski  kl. 3d (10 pkt)
II miejsce:  Filip Szawel   kl.3c
                     Hanna Tłustwa  kl.3c
                     Marcel Bojanowski  kl. 3b
III miejsce:  Patryk Pełka kl. 3a
                      Jeremiasz Mądry  kl.3a
                      Bartosz Wereszczyński  kl. 3a
                       Adam Barbarski  kl.3b
                      Dawid Bitel   kl. 3c
                      Krzyś Muszkiet   kl.3d
                      Dylan Luwere   kl.3e

19 kwietnia 21 uczniów wzięło udział w "Szkolnym Konkursie Ortograficznym dla Uczniów Klas Trzecich".
Arkusz składał się z tekstu z lukami i dyktanda. Do zdobycia było 80 punktów.
Wyniki konkursu:
I miejsce:   Muszkiet Krzyś z 3d   i  Filip Szawel  z 3c    (zdobyli po 80 pkt)
II miejsce:  Hania Remisz   z 3d  (79 pkt)
                     Tatiana Adamczyk z 3e  (78 pkt)
                      Marcel Bojanowski z  3b  (78 pkt)
                      Kamil Stolf  z 3b  (78 pkt).
III miejsce:  Kacper Paszewski  z 3b,
                      Oliwier Łaszewski z 3e
Wyróżnienie: Kacper Maciołek z 3c.
Podczas wybranych lekcji fizyki chętni uczniowie wcielają się w rolę nauczyciela i prezentują tematy. Lekcje odwrócone w wykonaniu naszych uczniów obfitują w dużą dawkę wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Prezentowane są filmy edukacyjne oraz proste doświadczenia. Uczniowie wykonują również zadania związane z danym tematem, angażując swoich kolegów do wspólnego rozwiązywania.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl