Maj – aktywność w ramach programu Laboratoria Przyszłości
Odkrywanie potencjału ClassVR w edukacji w ramach zajęć z informatyki.
Z wielką przyjemnością przedstawiamy wyniki tegorocznej edycji konkursu, w której udział wzięło 66 uczniów naszej szkoły z klas III - VIII. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje wiadomości, a także umiejętność logicznego myślenia oraz zdolności rachunkowe.

„Poznaj Polskę” Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowała w maju dla swoich podopiecznych pięć wycieczek edukacyjnych pozyskując dofinansowanie w wysokości 54 796 zł w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.

W sobotę 20.05.23 zakończył się cykl turniejów Piotrkowskiej Ligi Siatkówki Dziewcząt.

ORGANIZATOR
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. K. K. BACZYŃSKIEGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM, UL. KOSTROMSKA 50, tel., 44 649 02 73 email: sp2@sp2.piotrkow.pl
CELE KONKURSU
• Promowanie młodych wykonawców.
• Rozwijanie talentu wokalnego.
• Zdobywanie nowych doświadczeń scenicznych.
• Propagowanie kreatywnego spędzania wolnego czasu.
UCZESTNICY KONKURSU
• Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas III -VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Piotrkowie Trybunalskim
• Uczestnicy będą oceniani w dwóch kategoriach wiekowych:
*klasy III - V,
*klasy VI - VIII.

pobierz ZGŁOSZENIE
pobierz REGULAMIN
W dniu 11 maja 2023r. na Stadionie Miejskim w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się zawody powiatowe (powiatu grodzkiego) Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej dziewcząt i chłopców kl. IV - VI w ramach Igrzysk Dzieci.

Drużyna marzeń, każdy start zakończony na pudle, tym razem srebro .
W dniu 10.05.23 na Stadionie Miejskim w Piotrkowie odbyły się zawody piłki nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Po zaciętej walce nasz zespół zdobył pierwsze miejsce. Skład zespołu: Kałucka Amelia, Brzoskowska Iga, Fabisiak Oliwia, Głąbik Oliwia, Dochov Katia, Grzejszczak Amelia, Kovalenko Yelyzaveta, Nowakowska Antonina, Pawłowicz Sulika, Woźniakowska Nadia.
Brawo !!!

Podczas lekcji fizyki uczniowie wykonują ciekawe zadania dodatkowe. Jednym z projektów edukacyjnych dla chętnych było przygotowanie kamery obskura. Kamera ta to światłoszczelne pudło z małym otworkiem w jednej ściance, przez który, dzięki prostoliniowemu rozchodzeniu się światła — na przeciwległej ściance tworzy się odwrócony obraz przedmiotu znajdującego się przed otworkiem.
Uczniowie klas VIII stworzyli kilka własnych interpretacji tejże kamery.
Kwiecień – aktywność w ramach programu Laboratoria Przyszłości
Bliskie spotkanie z robotem Photon w ramach zajęć z informatyki.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl