05-06-2023

Złoto znów nasze

W piotrkowskich rozgrywkach plażówki Agata Raczyńska i Iza Kroczyńska zajęły pierwsze miejsce zapewniając sobie awans do półfinału wojewódzkiego. SP2 jest mocne.
31 maja odbyła się kolejna odsłona zajęć pt. „Z nożyczkami w Krainie Matematyki”. Tym razem  konsultantka metodyczna Centrum Rozwoju Edukacji p. Anna Maliszewska gościła w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim w klasach IV B i IV C.
Sportowy Dzień Dziecka 1 czerwca w naszej szkole odbył się turniej gry w "Dwa ognie", do którego przystąpili uczniowie klas 3.
Dnia 1 czerwca 2023 r. z okazji Dnia Dziecka wychowawczynie klas pierwszych zorganizowały swoim uczniom piknik na świeżym powietrzu.
W dniu 01.06.23 dzieci z klas IV-VI uczestniczyły w Festynie Sportowym z okazji Dnia Dziecka.
W dniach 29-30 maja 2023 r. odbyły się przesłuchania w ramach Małego Konkursu Recytatorskiego w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Wzięli w nich udział również uczniowie naszej szkoły. Wyróżnienie w kategorii klas IV – VIII otrzymała uczennica klasy V a Natalia Magiera, która zaprezentowała utwory: „Nic dwa razy” W. Szymborskiej oraz „Wiosenne porządki” J. Brzechwy.
W dniach 25 - 27 maja 2023r. na Stadionach MOSiR  i ŁKS - u w Łodzi odbyły się finały województwa łódzkiego XXIII edycji Turnieju „Puchar Tymbarku”. w piłce nożnej
SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS II
Laureatami konkursu matematycznego zostali:
I miejsce Bartczak Kazimierz, Famulski Nikodem, Jędrych Nadia, Olasik Wiktoria
II miejsce Oliwia Wiktoria
III miejsce Toma Filip, Szmidt Igor
Dnia 26 maja 2023 r. grupa uczniów z klasy 1c "Pierwszaki słodziaki" podarowały swoim mamom niezapomniany prezent ze sceny - występy na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury w ramach festiwalu "Piękny Dzień Mamy..." pod patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Dwoje absolwentów naszej Szkoły: KAROLINA JUREŃCZYK oraz MIKOŁAJ SAWICKI w ostatnim czasie rozwijając swoje kariery sportowe, zostali powołani do seniorskich Kadr narodowych 🇵🇱 w swoich dyscyplinach oraz rozegrali pierwsze mecze w biało-czerwonych koszulkach.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl