11 października klasy 4a i 4b wzięły udział w wyjeździe integracyjnym do „Hubisiówki” w pobliżu Niechcic. Kontakt ze zwierzętami, zjazd na tyrolce, ognisko z kiełbaskami - to tylko niektóre atrakcje. Wszyscy wrócili przeszczęśliwi.
Występ dla nauczycieli i uczniów klas 1-3
10-10-2023

Dzień w klapkach

09.10.2023r. obchodziliśmy w naszej szkole-Dzień w klapkach, zmieniając swoje codzienne obuwie po szkole na klapki lub ciapcie, w których zazwyczaj chodzimy po domu. Dla uczniów, którzy wzięli udział w zabawie był to dzień bez pytania i niezapowiedzianych prac pisemnych. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za pomysł i mamy nadzieję, że zagości on już na stałe w naszym kalendarzu szkolnym.
 W roku szkolnym 2023/2024 świetlica szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Tryb. zgłosiła chęć udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy''. To już czwarta edycja tego popularnego projektu wśród różnych placówek oświatowych.
      Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie kultury, wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym współpracy, solidarności, patriotyzmu i szacunku dla tradycji oraz wskazywanie wzorców postępowania, budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia.
      W trakcie roku szkolnego uczniowie klas 1-3 przebywający w świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami świetlicy będą realizować zadania wynikające z założeń projektu, dostosowane do wieku i możliwości wychowanków.

                                                                  Jeż Justyna
Młodzi bohaterowie
W dniu 2.10.2023r. uczniowie klasy 7 D reprezentowali naszą szkołę na happeningu SZANUJ SZCZĘŚCIE
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony po raz pierwszy w 2001 r. przez Polską Izbę Książki. Intencją pomysłodawców inicjatywy było przypomnienie, że głośne czytanie dzieciom wspiera ich rozwój poznawczy, wzbogaca słownictwo, poprawia wyobraźnię i koncentrację.
27 września 2023r., klasa 2a i 2b zwiedziły Funzeum- Muzeum Światła i Koloru w Gliwicach.
Funzeum to miejsce, gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą. Gliwickie muzeum wykorzystuje nowoczesną technologię cyfrową, umożliwiając dzieciom zdobywanie wiedzy w sposób nowoczesny, interesujący i zapewniający rozrywkę.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr