Uczniowie klasy 2d i 2e wzięli udział w warsztatach „Jak to z lnem było”. Zapoznali się z historią odieży, poznali naturalne surowce do produkcji tkanin, następnie tkali na minikrosnach.
Dziś 23 października odbyła się audycja muzyczna dla uczniów klas 1- 3 „Jazda na puzonie”.
Dnia 18.10.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach działań profilaktycznych pn. Policyjna Akademia Bezpieczeństwa. W zawodach wzięło udział 18 szkół podstawowych. Naszymi reprezentantami byli: Alice Adamczyk z kl. II b i Jan Janowski z kl. II d. Po wykonaniu testu z wiedzy o bezpieczeństwie i pokonaniu toru przeszkód w bardzo dobrym czasie, uczniowie zdobyli czwarte miejsce. Naszym zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje!!! Opiekun: Katarzyna Cieśliczko
W klasie 3e odbyły się zajęcia : „Bezpieczny pies = bezpieczne dziecko” - zajęcia z zakresu profilaktyki pogryzień wg Programu Profilaktyka Pogryzień.
Bliskość natury, przyroda, spokój i relaks- tego wszystkiego uczniowie klasy 6b i 6e doświadczyli w obiekcie agroturystycznym Dobronianka, gdzie miło i aktywnie spędzili czas. Wycieczka była pełna wrażeń i wszyscy dobrze się bawili.
Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego
 nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 7, Gimnazjum nr 5 oraz Szkoły Podstawowej nr 2
ŚP
PANA Henryka Pirka

Jak co roku, organizowany był w naszej szkole konkurs plastyczny Portret nauczyciela – pół żartem, pół serio. Zostali do niego zaproszeni uczniowie klas I – VIII. Ci, którzy zaangażowali się w stworzenie pracy plastycznej, wykazali się pomysłowością i starannością.
10 października uczniowie klasy IIc i IIIe udali się na wycieczkę do Żarek. Zwiedzali: Muzeum Dawnych Rzemiosł „Stary Młyn", Manufakturę Słodyczy. Odbyły się warsztaty w Etno Jurze , na których dzieci mogły wykazać się zdolnościami manualnymi i warsztaty pizzy w „Przystani Leśniów” gdzie każde dziecko ubrane w twarzowy czepek i fartuszek formowało pizzę z wybranymi przez siebie składnikami , a po chwili oczekiwania ze smakiem zjadło.
Społeczność naszej szkoły uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysty apel z tej okazji odbył się 12 października.
To była wspaniała okazja dla uczniów klas 1-3, aby wykazać się swoją kreatywnością i umiejętnościami artystycznymi. To także doskonały sposób na rozwijanie talentów plastycznych wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz dzielenia się swoimi pomysłami.
Proces wyboru laureatów był bardzo trudny, jury oceniło prace pod kątem kreatywności, estetyki i zgodności z tematem.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina, Wiktor, Katarzyna