Pozyskane w Programie Laboratoria Przyszłości pomoce dydaktyczne są wykorzystywane również przez naszych najmłodszych uczniów.

W grudniu 2022 r. w naszej szkole regularnie odbywały się zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych, sprzętu i wyposażenia zakupionego w ramach programu Laboratoria przyszłości.

Uczniowie  w czasie zajęć świetlicowych, zajęć przedmiotowych oraz pozalekcyjnych odkrywali swoje talenty i rozwijali zainteresowania.
Klocki zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości pomagały rozwijać zdolności logicznego i kreatywnego myślenia, umiejętność współpracy w zespole oraz uatrakcyjniły zajęcia w świetlicy szkolnej.

Uczniowie podczas zajęć korekcyjno - kompensacyjnych ćwiczyli, wykorzystując długopisy 3d planowanie przestrzenne, koordynację wzrokowo - ruchową, doskonalili motorykę małą i precyzję ruchu.

Grudzień to czas świątecznych robótek ręcznych wykonywanych z pomocą narzędzi pozyskanych w ramach Laboratoriów Przyszłości oraz czas klasowych wigilii przygotowanych przez uczniów z wykorzystaniem sprzętu kulinarnego zakupionego w ramach programu.