WF z AWF Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości

14 września 2023r., uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Małgorzaty Grucy oraz pani Natalii Zielonki wzięli udział w Kongresie WF z AWF- aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości.
Szkoła Podstawowa nr 2, była jedyną szkołą w województwie łódzkim zakwalifikowaną do wzięcia udziału w Kongresie.
Gościem Kongresu był prof. Przemysław Czarnek- Minister Edukacji i Nauki oraz Pan Kamil Bortniczuk- Minister Sportu i Turystyki, którzy wsparli inicjatywę, której celem było upowszechnienie i podkreślenie znaczenia aktywności fizycznej w życiu człowieka.
Po inauguracji, nasi uczniowie wzięli udział w rozgrzewce, po której udali się na poszczególne strefy aktywności fizycznej, min. tory przeszkód, ćwiczenia na boisku, siłownia, zawody na ergometrach oraz rekreacja na dmuchańcach.
Podczas Kongresu dzieci miały okazję obejrzeć pokaz wsadów do kosza w wykonaniu mistrza świata- Piotra „Grabo” Grabowskiego, który po pokazie rozdawał naszym wychowankom autografy. Podczas zakończenia Kongresu wystąpił zespołu Pectus, który swoją muzyką umilił nam czas.
Dzięki włożonemu wysiłkowi fizycznemu i zdobyciu paszportu dla zdrowia, każdy uczeń otrzymał pamiątkowy medal oraz pakiet upominków. Mimo ogromnego zmęczenia, dzieci wróciły do domu bardzo zadowolone i cały czas dopytują się kiedy ponownie będą mogli pojechać na zajęcia do AWF Warszawa :-)