Laboratorium Przyszłości

00_img_105627
Maj – aktywność w ramach programu Laboratoria Przyszłości
Odkrywanie potencjału ClassVR w edukacji w ramach zajęć z informatyki.
Współczesne technologie odgrywają coraz większą rolę w procesie edukacji, a jednym z innowacyjnych narzędzi, które może zrewolucjonizować sposób nauki, jest ClassVR. Platforma edukacyjna wirtualnej rzeczywistości (VR) ma potencjał do wzbogacenia i ulepszenia tradycyjnych metod nauczania poprzez tworzenie interaktywnych doświadczeń edukacyjnych.

Kluczowym aspektem ClassVR jest wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości, która pozwala uczniom na wejście w wirtualne światy i eksplorowanie różnorodnych tematów w sposób bardziej zaangażowany i interaktywny niż tradycyjne podręczniki czy filmy.

Dzięki goglom VR  uczniowie klas VI-VIII mogli przenieść się do odległych miejsc, odkrywać historyczne miejsca, eksplorować przestrzeń kosmiczną, badać głębiny oceanów. Technologia ta umożliwia uczniom odkrywanie nowych światów i wzbogacanie swojej wiedzy poprzez bezpośrednie doświadczenie.