Od wielu lat w naszej szkole odbywa się, w okresie przedświątecznym, konkurs „NA NAJPIĘKNIEJSZY KALENDARZ ADWENTOWY”, którego celem jest nie tylko promowanie różnorodności językowej i kulturowej ale i kształtowanie umiejętności posługiwania się różnymi środkami wypowiedzi artystycznej. Jego adresatami są uczniowie klas  I-III i IV-VIII.

Konkurs wewnątrzszkolny dla klas VIII

30 listopada br. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o państwach niemieckojęzycznych (DACHL), którego celem jest
- promowanie nauki języka niemieckiego,
- rozwijanie kompetencji interkulturowej,
- propagowanie kultury Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtesteinu
- promowanie różnorodności językowej i kulturowej,
- kształtowanie umiejętności posługiwania się zdobytą wiedzą i poszukiwania wiedzy z wykorzystaniem różnych źródeł informacji.
30-11-2022

Warsztat taneczny

30 listopada w naszej szkole odbył się warsztat taneczny. Prowadzący K. Migała i P. Dębski świetnie nawiązali kontakt z dziećmi z klas I-III. Uśmiechu i dobrej zabawy nie brakowało.
Katecheci dziękują Ks. Proboszczowi  J.Tylusiowi, że wspomógł jak zawsze imprezę.
                                                                                                Do zobaczenia w przyszłym roku.

W dniu 28 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej "Oblicza Ojczyzny", organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka.
„Nowoczesny sprzęt na co dzień”. Dzięki okularom VR zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości uczniowie klas szóstych mogli zapoznać się z nowoczesną technologią. Przy użyciu kamery rozwijać zainteresowania (tworzenie scenariuszy, nagrywanie filmów, odgrywanie scenek).
 Pirografy - wypalarki idealne do zdobienia przedmiotów z drewna, skóry, lub korka, zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości stały się narzędziem do przeprowadzenia ciekawych zajęć, w czasie których uczniowie mogli poznać nową technikę zdobienia.

W dniu 25.11 w naszej szkole gościła dr weterynarii Agata Gołębiowska, która przeprowadziła lekcję pt. "Zwierzęta wśród nas".
Światowy Dzień Misia

25 listopada br., z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Misia. Tego dnia każdy miał okazję zaprezentować swojego ukochanego pluszaka. Dodatkowo uczniowie klas I-III przygotowali przepiękną wystawkę misiów wykonanych dowolną techniką.
W listopadzie obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. W naszej placówce już od wielu lat dzieci i młodzież realizują projekty dotyczące zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, są to m.in. „Trzymaj formę” czy „Szkoła Promująca Zdrowie”.
Jak co roku, organizowany był w naszej szkole konkurs plastyczny Portret nauczyciela – pół żartem, pół serio. Zostali do niego zaproszeni uczniowie klas I – VIII. Ci, którzy zaangażowali się w stworzenie pracy plastycznej, wykazali się pomysłowością i starannością. Oto nagrodzeni:
W dniu 14.11.2022r w hali Relax w Piotrkowie Trybunalskim odbył się półfinał wojewódzki w piłkę ręczna dziewcząt. Po zaciętych meczach nasz zespół zajął I miejsce i awansował do finału.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Sobota 18 maja 2024

Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot