UCZNIOWIE SP2 W PIĘKNYM TORUNIU

Uczniowie z klasy 6b, 6d oraz klasy 3c i 2c wzięli udział 18 kwietnia 2024 r. w wycieczce do Torunia. Pierwszy etap pobytu w mieście Mikołaja Kopernika stanowił spacer z przewodnikiem po wspaniałej starówce. Młodzi turyści zobaczyli Dom Mikołaja Kopernika oraz pomnik słynnego polskiego astronoma, jak również Katedrę św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, a także Krzywą Wieżę oraz wiele innych zabytkowych pereł architektury Torunia. Wysłuchano pasjonujących opowieści przewodnika, który nie szczędził historycznych i legendarnych ciekawostek. Na czas spaceru dzięki specjalnym pelerynom uczestnicy wycieczki wcielili się w role członków Zakonu Krzyżackiego i przystąpili do symbolicznego pasowania. Po smacznym obiedzie udali się do Żywego Muzeum Piernika, gdzie poznali zabawnie podaną historię wyrobu najsłynniejszego toruńskiego smakołyku. Spotkanie to dało im również możliwość własnoręcznego wykonania cynamonowych specjałów. Wizytę w Toruniu zwieńczył niezapomniany seans w Planetarium, który chyba nikogo nie pozostawił obojętnym na tajemnice Kosmosu.

Zarówno uczniowie jak i opiekunowie - p. Anna Cirkot, p. Alina Wojdal, p. Anna Grzywacz i p. Anna Warych-Czajka - ocenili wycieczkę jako znakomitą pod każdym względem, a cząstkę Torunia zabrali ze sobą w suwenirach zakupionych na staromiejskich kramach.