WOLONTARIUSZE Z SP 2
na uroczystości nadania rondu imienia WOŚP
28 kwietnia 2023 roku wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w uroczystym nadaniu piotrkowskiemu rondu imienia WOŚP. Na uroczystości nie mogło zabraknąć samego Jurka Owsiaka.
Warto przypomnieć, że „Dwójka” wolontariuszami stoi. Tak było, jest i będzie, bo wśród naszej szkolnej społeczności nie brakuje ludzi o wielkich sercach – nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie to niezastąpiona ekipa wolontariuszy, a współpraca z absolwentami, z instytucjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz osób biednych, chorych i niepełnosprawnych w ramach działalności na terenie naszej placówki Szkolnego Klubu Wolontariatu, Klubu Szkół UNICEF, PCK, to dla nas codzienność!
W dniu 26 kwietnia 2023r. na Stadionie Miejskim w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się finały powiatu piotrkowskiego grodzkiego (miasto Piotrków Trybunalski) XXIII edycji Turnieju „Puchar Tymbarku”.
28 kwietnia w naszej szkole uroczystym apelem uczczono 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
W piątek 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole świętowaliśmy wydarzenie, jakim było ustanowienie w 1791 roku ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej, czyli Konstytucji 3 maja. Tego dnia uczniowie najmłodszych klas odświętnie ubrani obejrzeli przedstawienie upamiętniające wydarzenia z 1791 roku, przygotowane przez uczniów klasy II d i III a.
Z radością ogłaszamy wyniki konkursu na najciekawszy wiosenny LABOOK w języku angielskim, który był adresowany do uczniów klas 1-3. Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania językiem angielskim oraz zachęcenie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy językowej.
Wszyscy wykazali się pomysłowością i starannością. Oto lista wszystkich nagrodzonych uczniów wyłonionych przez jury.
Klasy I-III:
I miejsce: Alan Drozd kl. 3e
II miejsce: Kacper Sęk kl. 2a
III miejsce: Pola Łuczyńska kl. 1c
Wyróżnienia: Zuzanna Kowalska 2e, Mirosława Sokolova kl. 3e Klasy
IV-VIII:
I miejsce: Iga Błaszczyk kl. 5 e, Adrian Pielużek 6c
II miejsce: Nela Molińska 8a, Lena Wardęszkiewicz 6e
III miejsce: Antoni Nowak 4e, Maria Sęk 5b Wyróżnienie: Paulina Gawłowska 4d
14 kwietnia klasa 1d była z wizytą u strażaków w ramach lekcji o straży pożarnej. Poznanie pracy strażaka i sprzętu strażackiego.
26-04-2023

KONSTYTUCJA 3 MAJA

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, uczniowie klas czwartych - 4a, 4b, 4d, 4e w ramach lekcji historii wykonali plakaty okolicznościowe.
Mamy ogromne powody do dumy, ponieważ Bartosz Koprek uczeń p. Urszuli Chodackiej zajął I miejsce w konkursie Języka Niemieckiego Dla Szkół Podstawowych zorganizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim. Bartosz jest kolejnym uczniem naszej szkoły, który wygrał ten konkurs.
GRATULACJE!
finał gry terenowej „Piotrków Trybunalski - moje miasto inaczej...”

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl