elegacja uczniów SP 2 wzięła udział w premierowym koncercie „Warszawa - Miasto Nieugięte”, który odbył się w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy w Bełchatowie. Celem projektu było upamiętnienie i przypomnienie historii Warszawy w okresie II wojny światowej. Jego realizatorem była Fundacja Towarzystwo Projektów Edukacyjnych wspólnie z Łódzkim Kuratorium Oświaty. Koncert „Warszawa - Miasto Nieugięte”, to kolejna część wspomnianego projektu.
10 listopada 2022 r. odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
11-11-2022

Szkoła do Hymnu

W dniu 10 listopada 2022 r., w przeddzień Święta Niepodległości, nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". O symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

O8.11.2022r. odbył się w naszej szkole konkurs plastyczno-poetycki „Polska- mój dom, moja ojczyzna”. Celem konkursu było propagowanie postaw patriotycznych, wzbudzanie szacunku do symboli narodowych, kształtowanie inwencji twórczej uczniów, ich wyobraźni i wrażliwości estetycznej. W konkursie brali udział uczniowie klas I-III, którzy przygotowali pracę plastyczną i rymowankę o tematyce patriotycznej. Komisja konkursowa w składzie: Urszula Chodacka, Beata Motyl-Kopertowska i Anna Grzywacz przy ocenianiu prac brała pod uwagę ogólne wrażenia estetyczne, kreatywność i zgodność pracy z tematem.
W ramach przygotowań do liturgicznego przeżywania uroczystości Wszystkich Świętych uczniowie pod opieką ks. Pawła Sudowskiego, J. Żak i I. Rejmicz wykonali wizerunek świętego.
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. (https://www.gov.pl/web/laboratoria).
28-10-2022

RÓŻOWE WYZWANIE

PROFILAKTYKA
W piątek w naszej szkole miało miejsce otwarcie wystawy wielkoformatowej „Warszawa miasto pamięci”. Historia Warszawy to nie opowieść o zabytkach czy ośrodkach kulturalnych, ale o ludziach. O bohaterach, nie zawsze noszących mundur wojskowy czy harcerski, ale przekonanych, że Warszawa jest warta walki. Pamięć i zrozumienie faktów historycznych jest tym minimum, które jesteśmy winni poległym i zamordowanym. Będąc dziś w tętniącej życiem Warszawie powinniśmy mieć świadomość komu zawdzięczamy naszą wolności oraz kto jest odpowiedzialny za jej zniszczenie i egzekucje tysięcy Warszawiaków.
25 października br. odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych, którą poprowadzili uczniowie ze starszych klas: Marika Wujek, Adam Grzankowski, Szymon Baryła, Antonina Kostanek oraz Iga Błaszczyk. Powitali oni zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców, uczniów.
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w dniach 11-12 października br. nasza szkoła przyłączyła się do akcji pomocowej na rzecz Patryka Wysmyka – chłopca, który walczy z nowotworem.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl