Wycieczka szlakiem bohaterów lektury „Kamienie na Szaniec”

10 września 2024r. uczniowie klasy 8b i 8c odbyli spacer śladami historii „Kamieni na szaniec”. Odwiedzili groby zmarłych na cmentarzu na Powązkach, wysłuchali historii poległych bohaterów oraz osób zasłużonych. Spotkali się z uczniami Liceum im. S. Batorego, którzy oprowadzili ich po szkole i opowiedzieli historię bohaterskich absolwentów, w tym patrona naszej szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Uczestnicy wycieczki zobaczyli pozostałe miejsca pamięci związane z bohaterami książki „Kamienie na szaniec”: miejsce Akcji pod Arsenałem, Muzeum Więzienia Pawiak, siedzibę gestapo – Szucha.
Wycieczka śladami bohaterów lektury „Kamienie na Szaniec”, czyli Zośki, Rudego i Alka, przybliżyła uczestnikom miejsca, wydarzenia i postacie opisane przez Aleksandra Kamińskiego, jak również pozwoliła poznać historię okupowanej Warszawy i jej mieszkańców.
Organizator wycieczki: Dobrosława Zbroja