Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

20220915_111342
W dniach od 12 do 19 września 2022 r. przeprowadzona została w naszej szkole akcja pt. „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”.
Jej celem było uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. W tym czasie w szkole zostały zrealizowane następujące działania:
1. wykonanie szkolnej gazetki tematycznej w holu głównym
2. prezentacja prac plastycznych naszych uczniów przedstawiających sposoby ochrony przed chorobami zakaźnymi
3. zajęcia edukacyjne o charakterze profilaktycznym z wykorzystaniem filmów edukacyjnych i ulotek informacyjnych we wszystkich klasach IV-VIII oraz w klasach młodszych prowadzone przez wychowawców;
4. spotkanie profilaktyczne uczniów klasy III oraz klasy VII z lekarzem medycyny rodzinnej- Panią Grażyną Jarocką.
Dzięki tym działaniom uczniowie dowiedzieli się jakimi drogami może dojść do zakażenia drobnoustrojami chorobotwórczymi, jak ich unikać, ćwiczyli jak poprawnie myć ręce oraz jaką rolę odgrywają szczepienia.