Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – UBIERZ SIĘ NA NIEBIESKO BĄDŹ SOLIDARNY Z OSOBAMI Z ZABURZENIAMI ZE SPEKTRUM AUTYZMU

Zbliża się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który obchodzony jest 2 kwietnia. Dzień ten uchwalono, aby podnosić wiedzę i świadomość społeczną na temat tego zaburzenia. Kwiecień to miesiąc zarezerwowany dla propagowania wiedzy na temat autyzmu. Kolor niebieski to znak rozpoznawczy i nieodłączny towarzysz kampanii. Barwa ta symbolizuje solidarności z osobami zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Nasza szkoła również włącza się w obchody poprzez akcję

DZIEŃ NA NIEBIESKO
Na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu 3 kwietnia (poniedziałek) ubierz się na niebiesko (górna część ubrania)
i przyjdź na szkolną „Gwiazdę” (HOL B1) o godz. 11.30
Uczniowie, którzy wezmą udział w wydarzeniu zwolnieni są w tym dniu z odpytywania, niezapowiedzianych kartkówek oraz sprawdzania prac domowych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do przyłączenia się do naszej akcji
Pokażmy swoje wsparcie!!!
Niech w ten jeden dzień w roku w naszej szkole będzie NIEBIESKO!!!
Organizatorzy:
Dominika Patek