Podsumowanie konkursu „Młodzi o HIV i AIDS”

5 grudnia br. odbyły się w naszej szkole powiatowe obchody Światowego Dnia Walki z HIV i AIDS, podczas których podsumowano realizację programu „Profilaktyka zakażeń HIV/AIDS”. Laureatom konkursu plastycznego pt. „Młodzi o HIV i AIDS”, którego organizatorem był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim, wręczono nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta- Krzysztofa Chojniaka.
II miejsce w tym konkursie zajęła uczennica naszej szkoły- Zuzanna Jagodzińska. Ponadto uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny oraz przygotowali prezentację nawiązującą do kampanii profilaktycznej HIV/AIDS.
Przypomnijmy, że z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku 1 grudnia jest uroczyście obchodzony jako Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji na całym świecie odbywają się spotkania, wykłady oraz kampanie poświęcone chorobie oraz wszystkim osobom, które się z nią zmagają. Warto przypomnieć, że nieodłącznym elementem obchodów tego dnia jest Czerwona Kokardka – symbol solidarności z osobami zakażonymi HIV, chorymi na AIDS oraz ich bliskimi.