Międzyszkolny konkurs plastyczny

pn. „Moja ulubiona postać z bajek i baśni”.

17 czerwca 2021 roku odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego pn. „Moja ulubiona postać z bajek i baśni”, zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną i Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim .
Konkurs był skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych i 5-6 latków z piotrkowskich przedszkoli. Jury w składzie: Dagmara Pietrzyk - WODN oraz Sylwia Kubicka i Aneta Rakoczy – Biblioteka Pedagogiczna wyłoniło 16 laureatów, przyznając w tym 6 nagród (3 z każdej grupy wiekowej) oraz 10 wyróżnień. Nagrody, dyplomy i wyróżnienia dla uczestników wręczyli dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim - Andrzej Popłoński wraz z pracownicami oraz Dagmara Pietrzyk - w imieniu dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim - Iwony Buchalskiej.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wymienionym konkursie. Młodzi artyści przedstawili bardzo pomysłowe prace wykonane różnymi technikami plastycznymi (kolaż, rysunki kredkami, pastelami, malowanie farbami wodnymi), używając przy tym wielu różnorodnych materiałów, takich jak: wełna, kolorowa bibuła, sznurek, pompony i materiały codziennego użytku. Udział w konkursie okazał się pomyślny dla naszych uczniów, ponieważ:
II miejsce zajął Jeremiasz Mądry - klasa 1a;
wyróżnienia zdobyły:
Julia Szwarczyńska - klasa 1b,
                                         Antonina Cichoń i Maja Serwa - klasa 1d.
Bajkowe prace powstały również dzięki zaangażowaniu nauczycielek klas I: Julity Kubickiej (opiekuna konkursu) oraz Malwiny Kozłowskiej, Izabeli Gonery, Kariny Sperczyńskiej i Katarzyny Piery.
Niespodzianką dla nas był także podarunek, jaki szkoła otrzymała od Wojewódzkiego  Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Tryb. - książkę Iwony Buchalskiej, Piotra Gajdy, Zbigniewa Ziemby: „Spacerem po Piotrkowie” oraz grę planszową – „Podróże św. Jana Pawła II”.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy wiele radości z tworzenia oraz wspaniałych wakacji!