Długopisy 3D na zajęciach rewalidacyjnych

Uczestnicy zajęć rewalidacyjnych w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej pt. „Zajęcia rewalidacyjne z długopisem 3D" pracują z wykorzystaniem tego urządzenia pozyskanego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W tak atrakcyjny sposób uczniowie ćwiczą koncentrację uwagi, koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i artystyczną, doskonalą sprawność manualną, cierpliwość, staranność oraz dokładność. Długopisy 3D wykorzystujemy do pracy na gotowych szablonach, ale także uczestnicy zajęć mają możliwość tworzenia własnych projektów, co daje im poczucie sprawstwa. Zajęcia z użyciem długopisów 3D są ciekawą alternatywą w doskonaleniu wielu umiejętności, ale przede wszystkim, dają chwilę wytchnienia od codziennych zajęć oraz wyzwalają pozytywne emocje.
Opiekun: pani Dominika Patek

Uczniowie klasy 5 na lekcjach techniki dowiedzieli się, z czego powstają materiały włókiennicze i poznali różnice pomiędzy tkaniną a dzianiną, nauczyli się rozróżniać ściegi krawieckie . W ramach podsumowania mieli okazje sami spróbować swoich sił wyszywając ściegi. W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła pozyskała nożyce krawieckie, kanwy, igły i kordonki, które uczniowie klasy 5e mogli wykorzystać do wyszycia flagi Polski upamiętniając Narodowe Święto Niepodległości.
Współpraca, podział obowiązków, bezpieczeństwo podczas obsługi sprzętu kuchennego – to ważne umiejętności, które uczniowie klas 6 rozwijali na zajęciach kulinarnych w ramach lekcji techniki. Wspólne przygotowanie wykwintnych przekąsek przy pomocy piekarnika uzyskanego przez szkołę dzięki programowi Laboratoria Przyszłości przyniosło wiele radości.

Kolejne zajęcia techniczne z zakresu obróbki drewna pozwoliły naszym uczniom stworzyć szkatułki z patyczków laryngologicznych. W czasie prac praktycznych dzieci stosowały tradycyjną metodę łączenia drewna za pomocą kleju, a także kleju do klejenia na gorąco. Pistolety zakupione zostały w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Opiekun: pani Sylwia Budzisz