Konkurs wiedzy o państwach niemieckojęzycznych

Konkurs wewnątrzszkolny dla klas VIII

30 listopada br. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o państwach niemieckojęzycznych (DACHL), którego celem jest
- promowanie nauki języka niemieckiego,
- rozwijanie kompetencji interkulturowej,
- propagowanie kultury Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtesteinu
- promowanie różnorodności językowej i kulturowej,
- kształtowanie umiejętności posługiwania się zdobytą wiedzą i poszukiwania wiedzy z wykorzystaniem różnych źródeł informacji.
Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy składający się z zadań zamkniętych i otwartych, obejmujący zagadnienia z zakresu zwyczajów, historii i kultury państw DACHL

Jury w składzie: Urszula Chodacka, Beata Motyl - Kopertowska oraz przedstawiciel Rady Osiedla “Słowackiego Północ” w Piotrkowie Tryb. wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Bartosz Koprek kl. VIII a
II miejsce – Maria Bartkiewicz kl. VIII a
III miejsce – Jagoda Wykurz kl. VIII a i Oliwia Kondraciuk kl. VIII c

Sponsorem nagród rzeczowych jest Rady Osiedla “Słowackiego Północ” w Piotrkowie Tryb.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom.

Organizatorki:

Urszula Chodacka i Beata Motyl - Kopertowska