IV edycjia  Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy’’.

W roku szkolnym 2023/2024 Szkoła Podstawowa nr 2 brała udział w IV edycji  Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,, Z kulturą mi do twarzy’’. Głównym celem projektu było wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury w zakresie sztuki, kształtowanie poczucia przynależności  do kraju i tradycji, zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz zaznajomienie się z kulturą innych narodów itd.  Uczniowie świetlicy wraz z wychowawcami mieli do zrealizowania po pięć zadań z każdego modułu (łącznie 20 zadań).
W ramach projektu wykonano m.in. ekoinstrumenty z wykorzystaniem surowców wtórnych, maski karnawałowe, poznano sztukę origami, słuchano muzyki J.Straussa, zapoznano się z sylwetką I.Łukasiewicza itd. Poza tym zorganizowano Dzień Ziemi, Dzień Świadomości Wiedzy o Autyźmie, Dzień Drzewa, quiz wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim i wiele innych ciekawych zadań, które sprawiły dzieciom dużo przyjemności i satysfakcji.
Nauczyciele biorący udział w projekcie: Justyna Jeż (koordynator projektu), Agnieszka Wojakowska, Magdalena Woźniak.