Godzina wychowawcza w 7a

Uczniowie klasy 7a podczas godziny wychowawczej zamienili się w dziennikarzy śledczych.
Każdy uczeń losował pytanie. Następnie miał za zadanie przeprowadzić krótki wywiad, z każdą koleżanką i kolegą z klasy, zapisując odpowiedzi, gdyż na podstawie zebranych danych miał przygotować podsumowanie i podzielić się nim z klasą. Przykładowe pytania: Przygotuj dane dotyczące rozmiarów butów, które noszą twoi koledzy i koleżanki. Jaki macie średni rozmiar buta, kto ma największą, a kto najmniejszą stopę? Dowiedz się , ile kto przeczytał książek w minionym miesiącu. Ile książek przeczytaliście jako grupa? Kto czyta najwięcej, a kto nie przepada za tą aktywnością? Przygotuj podsumowanie. Dowiedz się, w którym miesiącu w roku urodziło się najwięcej osób z twojej klasy. Czy są miesiące , kiedy nikt z grupy nie przyszedł na świat? A może są takie, kiedy urodziło się najwięcej osób. Sprawdź, ile rodzeństwa mają członkowie grupy. Kto ma najwięcej rodzeństwa, a ilu jest jedynaków? Ile osób znalazłoby się w klasie, gdyby każdy przyszedł ze swoim rodzeństwem? Czy jako grupa macie więcej starszego rodzeństwa czy młodszego? Przygotuj podsumowanie. Ćwiczenie umożliwiło wszystkim uczniom bezpośredni kontakt pomiędzy sobą celem budowania relacji i zwiększania spójności grupy oraz zwrócenie uwagi, na jak wielu płaszczyznach są do siebie podobni.