Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

24-25 kwietnia 2018r.
W dniach 24 – 25 kwietnia 2018r. uczniowie kl.I-III Szkoły Podstawowej nr 2 obchodzili Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. Celem kampanii było uświadomienie uczniom negatywnego wpływu hałasu na zdrowie człowieka, a także wskazanie sposobów zapobiegania jego skutkom. Organizatorami akcji były wychowawczynie świetlicy : pani Iza Szymczyk oraz pani Iga Cichoń.
Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach otwartych multimedialnych ukazujących problem hałasu we współczesnym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem jego natężenia podczas szkolnych przerw i przebywania na świetlicy. Przeprowadzono wśród uczniów i nauczycieli ankietę „ Czy przeszkadza mi hałas w szkole?”. Wychowankowie przygotowali oryginalne hasła i znaki drogowe, które dopełniała ciekawa oprawa plastyczna. Prace zostały wyeksponowane na gazetce tematycznej na głównym holu szkoły. Podsumowaniem działań było sporządzenie „ Kodeksu cichej i bezpiecznej świetlicy”.