DZIEŃ PATRONA NASZEJ SZKOŁY – KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego uczciła postać swojego patrona. Podczas uroczystej akademii, która odbyła się 6 marca 2023 r., młodzież zaprezentowała postać wybitnego poety i jednego z przedstawicieli pokolenia Kolumbów. Słowem i muzyką przybliżona podczas niej została krótka i bogata jednocześnie biografia poety – żołnierza, który sławił Polskę swym niespotykanym talentem literackim, a także ofiarnie walczył o jej wolność, ponosząc w wieku zaledwie 23 lat śmierć podczas Powstania Warszawskiego.
Program uroczystości szkolnych tego dnia obejmował wzruszający montaż słowno-muzyczny, w którym utalentowana młodzież zaprezentowała swoje umiejętności artystyczne. Nie zabrakło w nim znanych i pięknych wierszy oraz piosenek z tekstami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, m.in. „Pokolenie”, „Znów wędrujemy”, „Elegia o chłopcu polskim”, „Niebo złote ci otworzę”, „Pieśń o szczęściu”. Akademia przygotowana została przez polonistów naszej szkoły.