DZIEŃ BIZNESMENA

17 marca 2023r. Na prośbę Samorządu Uczniowskiego wielu uczniów i uczennic przyszło do szkoły przebranych za biznesmenów. Prezentowali się szykownie. Mieli na sobie eleganckie koszule, bluzki, marynarki, żakiety i garnitury a nawet spodnium. Nie brakło im ważnych atrybutów, tj. aktówek, telefonów, okularów przeciwsłonecznych i starannie uczesanych włosów. W trakcie obchodów Dnia Biznesmena przypomniano historię Homobonusa patrona biznesmenów, człowieka zajmującego się, dawno temu, handlowaniem wełną. Tak naprawdę nazywał się Omobono Tucenghi i jego imię tłumaczone jest jako ”dobry człowiek”, za którego rzeczywiście uchodził. Wyróżniał się bowiem pracowitością, uczciwością i hojnością, i tych właśnie cech życzymy wszystkim przyszłym biznesmenom :).