uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości klasy 4-8

Dnia 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uroczystość przygotowały Panie: Alina Wojdal, Dominika Patek, Dagmara Pietrzyk. O dekorację zadbała pani Anna Grzywacz. W montażu słowno-muzycznym, przypominającym wydarzenia poprzedzające datę 11 listopada 1918r., wystąpili uczniowie klasy 7a, 4b i chór szkolny. Swoim talentem pochwalili się także soliści – instrumentaliści. Zaprezentowany program artystyczny przypomniał ważne wydarzenia historyczne – od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów – po jej odzyskanie 11 listopada 1918 r. Recytowane przez uczniów na tle muzyki Chopina wiersze podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami, przybliżały realia zniewolonej Ojczyzny, przypominały o poświęceniu i odwadze tych, którzy nie wahali się walczyć, aby odzyskać niepodległość. Ich uzupełnieniem były pieśni patriotyczne „Polskie wierzby”, „Piechota”, „Marsz, marsz Polonia”, ,,Rota”, ,,Pierwsza Kadrowa”, „My I Brygada”, „Rozkwitają pąki białych róż”, „Jak długo w sercach naszych”. Mali artyści oraz organizatorzy uroczystości zebrali zasłużone brawa i gratulacje.