Dzień Świętego Patryka-patrona Irlandii

Dnia 16 i 17 marca 2023r w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka-patrona Irlandii. Podczas lekcji języka angielskiego przygotowanych przez Panią Jolantę Chrzęst uczniowie klas 4a, 4b, 4e oraz klasy 6d zapoznali się z postacią Świętego, a także zwyczajami związanymi z tym bardzo popularnym, obchodzonym na całym świecie, festiwalem.

Podczas lekcji uczniowie młodszych klas wykonywali prace plastyczne oraz uczestniczyli w quizie językowym, natomiast klasa 6d przygotowała bardzo ciekawe prezentacje przybliżające historię Świętego Patryka oraz kulturę irlandzką. Dzień Świętego Patryka był wspaniałą okazją, aby zaznajomić się z kulturą, muzyką i historią kraju jakim jest Irlandia. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do Dnia Świętego Patryka i aby uświetnić ten dzień wszyscy ubrali się na zielono. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z „Zielonego Dnia” w naszej szkole.