22-12-2015

Wigilie klasowe

29-11-2015

andrzejkowa zabawa

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918)
W naszej szkole odbyła się uroczysta akdemia przygotowana przez klasę szóstą pod opieką Pani Anny Leszczuk i Pana Łukasza Staniszewskiego
Z HISTORII HALLOWEEN
Nazwa "Halloween" to skrót od "All Hallows' Evening" czyli "Wieczór Wszystkich Świętych". Historycznie Halloween to celtyckie święto Samhain, obchodzone ostatniego dnia roku. "Samhain" oznacza z kolei "sah-wen" czyli "koniec lata".
Początki Halloween sięgają roku 601, kiedy to za sprawą papieża Grzegorza i irlandzkich misjonarzy rozpoczął się proces wypierania tradycji pogańskich przez chrześcijańskie. Charakterystyczne dla Halloween stroje i maski mają swój początek właśnie w celtyckim święcie. Według tradycji miały one "obłaskawiać duchy". To co widzimy na ulicach podczas dzisiejszego obchodzenia Halloween jest więc pozostałością po starych obrzędach. Podczas święta Halloween dzieci wędrują od drzwi do drzwi i proszą o słodycze "grożąc" psikusem. To zachowanie również może mieć związek z tradycjami średniowiecznymi.
1 listopada biedacy wędrowali od drzwi do drzwi prosząc o jałmużnę. Ofiarowali w zamian modlitwę za zmarłych. Tradycja szczególnie obecna w Irlandii i Wielkiej Brytanii (ale również we Włoszech) przetrwała do dnia dzisiejszego. Halloween przekształcił ją w zwyczaj zbierania słodyczy.
Dziś (22.10) wraz z Radą Osiedla Słowackiego-Północ świętowaliśmy oddanie do użytku boiska wielofunkcyjnego. Uroczystość uświetnili swą obecnością liczni goście, a wśród nich wiceprezydent miasta Piotrkowa Trybunalskiego Andrzej Kacperek oraz poseł na Sejm RP Artur Ostrowski.
Uroczystość rozpoczęła się meczem piłki nożnej. Wygrali goście czyli uczniowie Zespołu Szkół Świętego Jana Bosko
Zawodom sportowym towarzyszyły pokazy cheerleaderek oraz Dzień Zdrowego Odżywiania. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Osiedla Słowackiego-Północ

Uczeń Liceum Plastycznego w Tomaszowie Mazowieckim, absolwent naszej szkoły zaprezentował młodszym kolegom  swoją twórczość.
W szkole odbyło się spotkanie uczniów z absolwentem, na którym mogli dowiedzieć się ciekawostek dotyczących nauki w gimnazjum oraz liceum.
Wycieczka do Arboretum w Rogowie.
Klasa IV z Panią W. Dybowską i Panią Sylwią Budzisz odbyła lekcję przyrody w terenie.

Uczniowie z klasy IV zaprezentowali się w części artystycznej akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczennice z klasy 6 i 4 uświetniły uroczystość swoim śpiewem.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Wtorek 30 kwietnia 2024

Eutropiusz, Bartłomiej, Chwalisława, Lilla, Katarzyna, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Jakub, Marian, Andrea, Piotr