Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W czwartek w Naszej Szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wzięli w niej udział uczniowie klas siódmych i ósmych. Żołnierze Wyklęci-Niezłomni. Opluwani, nieludzko katowani w ubeckich więzieniach, skazani na zapomnienie. Zaplute karły reakcji, zdrajcy ojczyzny – tak między innymi nazywano tych, którzy więcej ceniąc sobie honor, wolność i miłość do Ojczyzny, postanowili walczyć z komunistycznym reżimem po II wojnie światowej.
Jak co roku w naszej szkole uczciliśmy pamięć tych, którzy nie uznali końca II wojny światowej i z bronią w ręku wystąpili przeciw komunizmowi, drugiemu – obok nazizmu – zaborczemu totalitaryzmowi. Żołnierze Wyklęci stanęli nie tylko przeciw potężnym siłom nowego agresora, lecz także wobec jego gigantycznej, bezwzględnej propagandy. Nie mogli zwyciężyć zbrojnie, ani nawet ocalić swojego wizerunku – zaciążyło na nich na lata odium bandytów.

Akademię przygotowali: Pan Łukasz Staniszewski i Pani Dagmara Pietrzyk.
Zdjęcia: Pani Sylwia Budzisz.

Kliknij i zobacz:
Występ Koła Wokalnego „Biały krzyż”
Występ koła Wokalnego „Mamo tyś płakała”