Naszych uczniów odwiedził aktualny Mistrz Polski w Nordic Walking na dystansie 5 km oraz Mistrz Europy na dystansie 5, 10 i 12 km do 29 lat.
Jak co roku Pani Dybowska z klasą czwartą zorganizowała Dzień Zdrowego Żywienia. Wszyscy uczniowie mieli okazję skosztować pysznych potraw. W tym dniu odbył się również pokaz mody ekologicznej przygotowany przez klasę szóstą z panią Sylwią Budzisz.
Wysokie wyniki uczniów naszej szkoły na sprawdzianie szóstoklasisty z OPERONEM. Gratulujemy!
Reprezentacja naszej szkoły po emocjonujących meczach zajęła II miejsce. Brawo!
Szkołę w zawodach reprezentowały uczennice z klasy 6 i 5.
Natalia Lebelt
Wiktoria Katner
Iga Grzesik
Marta Mierska
Agata Wieprzkowicz
Ola Piejek
Zuzia Piejek
Jagoda Wachnik
Gościliśmy w szkole rycerzy z Bractwa Rycerskiego, którzy przeprowadzili wyjątkową lekcję historii.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Matematyczny".
Gratulacje dla Igora Mędrzyckiego z klasy 6, Mai Wiączek z klasy 5 i Kamila Matuszczyka, którzy otrzymali wyróźnienia. Brawa również dla Wojtka Skwarkowskiego z klasy IV, który otrzymał tytuł laureata.
Noemi Banach z klasy IV oraz Natalia Ornowska z klasy II b otrzymały nagrody w XXI Miejskim Małym Konkursie Recytatorskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Gratulacje!
Natalia reprezentowała naszą szkołę w kategorii klas I-III z wierszem M. Konopnickiej "Stefek Burczymucha", a Noemi  w kategorii klas IV-VI z wierszami Jana Brzechwy "Włos" oraz Władysława Broniewskiego "Wisła"- fragm.

Prace wykonali uczniowie z klas II, IV, V i VI. Najlepsze prace trafią do drugiego etapu - międzyszkolnego.
18 maja odbył się finał szkolnego "Mam talent" zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Anny Górki oraz Anny Leszczuk. Wszyscy finaliści otrzymali nagrody. Najlepsza okazała się Kinga Majchrowska z klasy 3, drugie miejsce otrzymał Robert Strzelczyk z klasy 2a oraz Oliwier Slęzak z klasy 5. Jury trzecie miejsce przyznało Julii Bednarek i Oli Buchalskiej z klasy 4.
Dodatkowo Robert otrzymał nagrodę publiczności:)
Uczniowie klasy 3 oraz 2b wystąpili w przedstawieniu opowiadającym o historii naszego miasta.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Poniedziałek 20 maja 2024

Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa