Uroczystość ślubowania klas pierwszych

25 października br. odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych, którą poprowadzili uczniowie ze starszych klas: Marika Wujek, Adam Grzankowski, Szymon Baryła, Antonina Kostanek oraz Iga Błaszczyk. Powitali oni zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców, uczniów.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu przyrzeczenia Pani Dyrektor Małgorzata Kacperek dokonała symbolicznego pasowania na ucznia „wielkim ołówkiem”. W tej wyjątkowej chwili uczestniczyli także: Pani Dyrektor Małgorzata Przybył, Kierownik Referatu Edukacji UM Radosław Kaczmarek, Ksiądz Proboszcz Jacek Tuluś oraz przedstawicielka Rady Rodziców Pani Lidia Burakowska - Ogińska.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występ artystyczny dzieci, który spotkał się z gromkimi brawami. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci zaprezentowali swoje umiejętności. Pięknie zaśpiewane piosenki, wspaniale wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich.
To był bardzo wyjątkowy dzień.
Dziękujemy wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się do przygotowania uroczystości.
Wychowawcy klas pierwszych