„Spotkanie z powstaniem warszawskim”

18 października 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie  „Spotkanie z powstaniem warszawskim" zorganizowanym przez piotrkowską Budowlankę, czyli ZSP i PO-W nr 3.

Uczniowie klasy 8e: Lena Gliszczyńska, Klara Kiełbasa, Oliwia Krawętek, Jan Radziszewski, Wiktoria Turkowska, Lena Wardęszkiewicz, Hanna Wyban i Borys Zimowski obejrzeli wystawy poświęcone powstaniu warszawskiemu, wysłuchali wykładu dr. Macieja Hubki na temat związku Piotrkowa i udziału piotrkowian w powstaniu oraz obejrzeli prezentację multimedialną. Następnie przystąpili do wykonywania zadań projektowych, do których należało wykonanie plakatu, udział w grze terenowej, napisanie tematycznego dyktanda, wykazanie się wiedzą o powstaniu i znajomością powieści „Kamienie na szaniec”.
Nasi uczniowie godnie reprezentowali SP 2 w licznym gronie uczestników projektu około 140 uczniów z Piotrkowa Tryb. i powiatu.