projekt edukacyjny „Sztuka łódzka na tle sztuki europejskiej. Wykluczeni/Włączeni.”

W kwietniu i maju 2022 r. uczniowie klas 7a i 7b naszej szkoły wzięli udział w realizacji nowatorskiego projektu edukacyjnego „Sztuka łódzka na tle sztuki europejskiej. Wykluczeni/Włączeni.” Projekt, którego celem było podniesienie kompetencji związanych z aktywnym uczestnictwem w kulturze, jak również integracja oraz aktywizowanie osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu, był realizowany przez Uniwersytet Łódzki oraz Muzeum Miasta Łodzi, a współfinansowany został ze środków Unii Europejskiej.
Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego wraz z pracownikami Muzeum Miasta Łodzi oraz specjalistami z miejskich i wojewódzkich instytucji kultury, przygotowali wykłady, wycieczki i warsztaty, które w niezwykle ciekawy sposób przybliżyły naszym uczniom temat sztuki. Młodzież była zachwycona udziałem w tak ciekawym przedsięwzięciu i połknęła bakcyla sztuki.
Szkolnymi opiekunami i asystentami projektu były: Magdalena Izdebska i Anna Szelest.